چگونه آنها را درست تنظیم کنیم (با مثالها)

چگونه آنها را درست تنظیم کنیم (با مثالها)

اهداف بازاریابی اهدافی مشخص است که تلاش های بازاریابی شما را هدایت می کند. آنها جز component اصلی هر استراتژی بازاریابی هستند و معیارهایی را برای ارزیابی ارائه می دهند.

هر مشاغل به اهداف بازاریابی نیاز دارند زیرا آنها به شما کمک می کنند روی موارد مهم تمرکز کنید. به عنوان مثال ، اگرچه به نظر می رسد رشد دنبال کنندگان اینستاگرام خود ایده خوبی باشد ، اما ممکن است با آنچه که می خواهید در تجارت خود به دست آورید همسو نباشد.

در این مقاله ، همه مواردی را که باید درباره آن بدانید یاد خواهید گرفت:

چگونه اهداف بازاریابی خوبی ایجاد کنیم

دو مثال زیر را بررسی کنید:

هدف ۱
فروش را ۳۰٪ افزایش دهید.

هدف ۲
فروش محصول را افزایش دهید XYZ در بخش سازمانی در آمریکا از $۱ میلیون به ۱ دلار۳M تا پایان سال ۲۰۲۱٫

هدف دوم باید این محدودیت را تعیین کند.

گرچه این اولین مثال ممکن است به اندازه کافی معقول به نظر برسد ، اما یک هدف بازاریابی عالی نیست زیرا با آن همخوانی ندارد هوشمندانه شاخص.

این مفهوم مدیریت مخفف عبارت:

خاص – با بیان واضح نتیجه مطلوب ، پاسخ می دهد “چه کسی ، چه زمانی ، چه مقدار ، …”
قابل اندازه گیری – شما باید بتوانید با شاخص های اصلی عملکرد (KPI) ردیابی کنید.
قابل دستیابی – با اهداف خود جسور باشید ، بلکه واقع بین باشید. از رشد فعلی به عنوان معیار استفاده کنید.
مربوط – آیا هدف با استراتژی بازاریابی و تجارت کلی شما همسو است؟
به موقع – تنظیم یک بازه زمانی برای رسیدن به هدف.

اهداف شما باید با همه این معیارها مطابقت داشته باشد.

این می تواند یک هدف بازاریابی برای Ahrefs برای سال ۲۰۲۱ باشد ، همسو با هوشمندانه شاخص:

پایگاه کاربری جهانی تأیید شده Ahrefs Webmaster Tools را از ۱۰۰۰۰۰۰ به ۵۰۰،۰۰۰ تا پایان سال ۲۰۲۱ رشد دهید.

با این حال ، شما نباید فقط یک هدف بازاریابی ایجاد کنید. چند هدف مهم بازاریابی را ذکر کنید که همه می توانند درک کنند – نه فقط تیم بازاریابی شما.

نحوه انتخاب اهداف بازاریابی

شما می توانید چندین هدف بازاریابی داشته باشید ، اما این بدان معنی نیست که باید این کار را انجام دهید. مانند مایکل پورتر می گویند ، استراتژی تصمیم گیری در مورد عدم انجام آن است.

بنابراین در اینجا چند قانون طلایی برای انتخاب آورده شده است:

 1. کمتر بیشتر است. هرچه اهداف یک کمپین بازاریابی کمتر باشد ، م effectiveثرتر است. در واقع ، داشتن فقط یک یا دو هدف استراتژیک بهترین نتیجه را می دهد. این هست مستقر در مورد تجزیه و تحلیل کمپین های ارائه شده برای جوایز Effies ، نسخه بازاریابی اسکار.
 2. بر KPI کوتاه مدت و بلند مدت تمرکز کنید. دستیابی به اهداف بازاریابی شما باید منجر به بهبود KPI بازاریابی کوتاه مدت و بلند مدت شود. به عبارت دیگر ، اهدافی داشته باشید که مستقیماً به سود بیشتر تبدیل شود و اهداف دیگری که به ایجاد برند کمک می کنند.

به عنوان یک قاعده کلی ، تعادل ایده آل بین هزینه بازاریابی برای افزایش فروش و ایجاد برند تقریباً ۴۰:۶۰ است. این یکی از مهمترین مفاهیم بازاریابی است که باید بخاطر بسپارید.

عکس چگونه آنها را درست تنظیم کنیم (با مثالها)

یک کل وجود دارد انتشار حول این مفهوم نکته اصلی در ساخت این برند است اثبات شده تا محرک اصلی رشد و موفقیت در دراز مدت باشد.

در اینجا مثالی از هدف بازاریابی با ایجاد یک نام تجاری وجود دارد KPI:

افزایش آگاهی از برند در میان مدیران وب در آمریکا از ۲۵٪ به ۴۰٪ در پایان سال ۲۰۲۱٫

اگر از خود می پرسید که چرا این منطقی است و چگونه می توان آن را اندازه گیری کرد ، به خواندن ادامه دهید.

۸ نمونه از اهداف بازاریابی و نحوه اندازه گیری آنها

مثالهای زیر را برای اهداف بازاریابی مرور خواهیم کرد:

 1. ایجاد مازاد SOV
 2. آگاهی از برند را افزایش دهید
 3. تقاضای محصول را افزایش دهید
 4. رشد فروش را افزایش دهید
 5. کاربران و مشتریان بیشتری را به دست آورید
 6. کیفیت و کمیت لیدها را افزایش دهید
 7. افزایش ارزش مادام العمر مشتری
 8. جریان قیف بازاریابی خود را بهبود ببخشید

و ما آن را با اهداف ساخت نام تجاری شروع می کنیم.

۱٫ اضافی ایجاد کنید SOV

سهم صوتی (SOV) به طور سنتی معیاری برای سهم تبلیغاتی شما در مقایسه با رقبا است. با این حال ، با توجه به اینکه بیشتر مارک ها اکنون برای دیده شدن در کانال های ارگانیک مانند اجتماعی و جستجو می جنگند ، می توانیم این تعریف را به میزان قابل مشاهده بودن نام تجاری شما در بازار گسترش دهیم.

این یک هدف عالی بازاریابی است زیرا بین آنها رابطه قوی وجود دارد SOV و سهم بازار یک بار SOV بالاتر از سهم بازار شما است ، شما مازاد ایجاد می کنید SOV (eSOV) سهم بازار شما نیز باید در بلندمدت در همین راستا دنبال شود.

عکس چگونه آنها را درست تنظیم کنیم (با مثالها)

البته ، این یک معیار پیچیده و غیر قابل انکار برای رهگیری در همه کانال ها است. راه حل این است که هدف را به مهمترین کانالهای خود تقسیم کنید.

در اینجا چند نمونه هستند:

افزایش قابلیت جستجوی ارگانیک در آمریکا از ۶ تا ۸ درصد تا پایان سال ۲۰۲۱٫

اشتراک تبلیغات جستجو را از ۴۷٪ به ۶۵٪ در بخش تبلیغات افزایش دهید آمریکا در میان خریداران ابزار حسابرسی سایت تا پایان سال ۲۰۲۱٫

افزایش مخاطبان پادکست بازاریابی ماهانه از ۳۰۰ به ۵۰۰ هزار تا پایان سال ۲۰۲۱٫

نحوه اندازه گیری آن

اندازه گیری SOV بستگی به انتخاب کانال شما دارد. برای جستجوی ارگانیک ، ساده ترین روش پیگیری کلمات کلیدی اصلی شما در Rank Tracker ، افزودن دامنه های رقبا و بررسی معیار دید در بررسی اجمالی رقبا زبانه

عکس چگونه آنها را درست تنظیم کنیم (با مثالها)

معیار قابلیت مشاهده ، درصد کل کلیک ها را از کلمات کلیدی ردیابی شده در وب سایت های شما و رقبا نشان می دهد.

خواندن توصیه می شود: سهم صدا چیست؟ نحوه اندازه گیری آن از طریق کانال ها

۲٫ آگاهی از برند را افزایش دهید

آگاهی از برند نشان دهنده میزان آشنایی برند شما در بین مخاطبان هدف شما است. به عنوان مثال ، علامت تجاری که اولین بار وقتی به فکر اتومبیل های برقی می افتید ، به ذهن خطور می کند ، احتمالاً تسلا است نه ریویان. به این دلیل که تسلا از سطح بالاتری از آگاهی از برند در بین مصرف کنندگان برخوردار است.

در اینجا دو مورد وجود دارد که می توانید در مورد آگاهی از برند خود بررسی کنید.

 1. شوری. آیا برند شما در ذهن شما به ذهن مردم خطور می کند؟ به عبارت دیگر ، چند درصد از بازار شما از شما می داند؟
 2. تثبیت موقعیت. آیا مردم با موقعیت شما طنین انداز می شوند؟ آیا ارتباطات بازاریابی شما ارتباطات مناسبی در اطراف برند شما ایجاد می کند؟

نحوه اندازه گیری آن

اندازه گیری آگاهی از برند به منابع تحقیقات بازار نیاز دارد زیرا شما به پاسخ یک نمونه نماینده از بازار خود نیاز دارید. آژانس های تحقیقات بازار در این زمینه تخصص دارند و تنها گزینه شما برای به دست آوردن اطلاعات جامع هستند.

۳٫ تقاضای محصول را افزایش دهید

صرف آگاهی مردم از محصول شما لزوماً به این معنی نیست که هرگز به فکر خرید آن هستند. احتمالاً آن تلفن های جدید را با نمایشگرهای تاشو دیده اید ، اما شک دارم به این زودی ها بخرید.

اگر جریان بین آگاهی و ملاحظه سفر مشتری شما متوقف شود ، افزایش تقاضای محصول یک هدف عالی بازاریابی است.

نحوه اندازه گیری آن

یک روش غیر علمی اما سریع بررسی روند ترافیک ارگانیک مارک دار در Google Search Console است. افراد بیشتری که برند شما را در Google جستجو می کنند ، به معنای تعداد بیشتری از افرادی است که می خواهند در مورد شرکت و محصولات شما اطلاعات کسب کنند.

من توصیه می کنم داده های مقایسه را برای سه ماه گذشته از سال بررسی کنید در حالی که فقط عبارات جستجوی حاوی نام تجاری شما است.

عکس چگونه آنها را درست تنظیم کنیم (با مثالها)

هر چند همه اینها داده های کمی است. اگر یک نظرسنجی قدیمی خوب را با کمک یک آژانس تحقیقات بازاریابی انجام دهید ، دقیق ترین نتیجه را خواهید گرفت.

۴٫ رشد فروش را افزایش دهید

افزایش رشد فروش اولین هدف بازاریابی کوتاه مدت در لیست ما است که مستقیماً به درآمد یا سود مرتبط است. شما باید بدانید که براساس مدل کسب و کار و برنامه ریزی شما ، اندازه گیری کدام معیارهای مالی منطقی ترین است.

رشد فروش همچنین می تواند به یک محصول یا خدمات خاص گره خورده باشد. این گزینه ها را برای اهداف رشد فروش تقریباً بی حد و حصر می کند.

نحوه اندازه گیری آن

معیارهای فروش باید دقیق و آسان اندازه گیری شوند. در غیر این صورت ، شما درگیر برخی از سرزنش های حسابدار خود هستید. شما باید شماره های دقیق در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری خود داشته باشید (CRM) ، سیستم های پرداخت ، یا هر داشبورد مالی که استفاده می کنید.

در اینجا فقط باید یک نکته را یادداشت کنید. اگر از ردیابی تجارت پیشرفته در Google Analytics استفاده می کنید ، فقط از آن برای اهداف تجزیه و تحلیل بازاریابی استفاده کنید. اعداد Google Analytics به طور پیش فرض کج هستند و ممکن است همه موارد را به درستی ردیابی نکنند.

۵٫ کاربران و مشتریان بیشتری را به دست آورید

سرعت بخشیدن به رشد پایه کاربر لزوماً به معنای سود بیشتر نیست ، اما پیامدهایی دارد که فراتر از هر معیار مالی است.

به عنوان مثال ، ما یک نسخه رایگان از نسخه خود را راه اندازی کردیم سئو مجموعه ابزارهایی به نام Ahrefs Webmaster Tools در سپتامبر ۲۰۲۰٫ افزایش ما دهان به دهان، گسترش کاربری ما و آشنایی بیشتر افراد با محصول ما منجر به رشد طولانی مدت می شود.

نحوه اندازه گیری آن

از شماره های خود استفاده کنید CRM. البته ، این یک هدف بازاریابی ارزشمندی برای تولیدکنندگان محصولات فیزیکی نیست که در سوپرمارکت ها می فروشند.

۶٫ افزایش کیفیت و کمیت لیدها

آیا اشتراکی مبتنی بر اشتراک دارید؟ این ممکن است هدف درستی برای شما باشد.

هدف در اینجا بهبود ارتباطات بازاریابی برای جذب بیشتر کاربرانی است که احتمالاً از شما چیزی می خرند.

نحوه اندازه گیری آن

به راحتی می توانید مقدار سرب را بدانید زیرا این اطلاعات باید در شما باشد CRM، اما ردیابی کیفیت سرب به کار و برنامه ریزی بیشتری نیاز دارد.

من به شما پیشنهاد می کنم به گلزنی در امتیاز برسید. یک سیستم خودکار ایجاد کنید که بر اساس داده هایی که ارائه می دهد ، تمام امتیازات شما را امتیاز دهد.

در اینجا چند نقطه داده وجود دارد که باید ارزیابی کنید:

 • قدرت خرید شرکت تخمین زده شده
 • رفتار کاربر و اقدامات انجام شده در برنامه یا وب سایت شما
 • مرحله آزمایشی و راه اندازی
 • هر چیزی که کاربر به مشتری یا تیم فروش شما گفته باشد
 • هر داده دیگری که از روند ثبت نام کاربر خود جمع می کنید

من پیشنهاد می کنم با این امر با یک متخصص تجزیه و تحلیل مشورت کنید. مقداری CRM سیستم عامل هایی مانند Hubspot دارای قابلیت امتیازدهی داخلی هستند ، اما ممکن است بهترین راه حل برای موارد استفاده شما نباشد.

۷٫ افزایش ارزش مادام العمر مشتری

ارزش طول عمر مشتری (CLV) معیاری است که برآورد می کند چه مقدار مشتری شخصی برای محصولات یا خدمات شما هزینه خواهد کرد. افزایش ارزش مشتری متوسط ​​شما نه تنها معیارهای مالی شما را بهبود می بخشد بلکه به شما امکان می دهد بیشتر در خرید مشتری های جدید هزینه کنید.

نحوه اندازه گیری آن

این اساسی ترین فرمول برای محاسبه است CLV:

میانگین مقدار سفارش x میانگین فرکانس خرید سالانه x میانگین طول عمر مشتری

اگر شما AOV 100 دلار است ، مشتریان چهار بار در سال محصول را خریداری می کنند و به طور متوسط ​​سه سال به شرکت شما وفادار می مانند CLV 100 * 4 * 3 = 1200 دلار خواهد بود.

شما با سه معیار مختلف در خود کار می کنید CLV اهداف. هر یک از این معیارها و میزان خود را افزایش دهید CLV بالا می رود.

۷٫ افزایش ارزش مادام العمر مشتری

شاید شما لوازم آشپزخانه می فروشید ، و روش جذب بیشتر مشتری به شرح زیر است:

 1. آنها با پستهای تبلیغ شده شما در شبکه های اجتماعی روبرو می شوند.
 2. آنها بعداً روی یکی از تبلیغات کلیک می کنند.
 3. آنها برای خبرنامه ای ثبت نام می کنند که اولین تخفیف خرید را ارائه می دهد.
 4. آنها برخی از پرفروش های شما را می خرند.
 5. آنها مشتری تکراری می شوند.

این یک قیف بازاریابی نامیده می شود زیرا افراد در هر یک از این مراحل رها می شوند. هرکسی که تبلیغ فیس بوک شما را می بیند کلیک نمی کند. همه کسانی که کلیک می کنند برای خبرنامه شما ثبت نام نمی کنند. هرکسی که برای خبرنامه شما ثبت نام می کند خرید نمی کند … شما این ایده را دارید.

شما باید اندازه گیری کنید که بیشترین افتها در کجا اتفاق می افتد و سپس برای رفع مشکل گام بردارید.

به عنوان مثال ، شاید بسیاری از افراد در حال کلیک بر روی تبلیغات شما هستند اما بدون ثبت نام یا خرید چیزی از آنجا خارج می شوند. این گلوگاهی است که باید رفع کنید.

نحوه اندازه گیری آن

همه چیز به گلوگاه بستگی دارد. بگذارید چند معیار را برای مراحل مختلف قیف ردیابی کنید:

اطلاعSOV، آگاهی از برند ، میزان ترافیک
علاقه – مشترکان ایمیل ، بازدید کنندگان بازگشت
توجه – کیفیت ترافیک
تبدیل – نرخ تبدیل ، فروش ، اوت
احتباس NPS، سرعت چرخش، طول عمر مشتری

هنگام شناسایی گلوگاه ها ، می دانید چه چیزی را اندازه گیری کنید و چگونه آن را اندازه گیری کنید.

افکار نهایی

رسیدن به اهداف بازاریابی یکبار کار نیست. شما باید هر سال پیشرفت خود را ارزیابی کنید و موارد را در صورت لزوم تنظیم کنید تا با اهداف تجارت خود همسو باشید.

ممکن است طول بکشد تا لیست به مهمترین و مهمترین اهداف برسد ، اما ارزش آن را دارد.

سوالی دارید؟ پینگ من توییتر.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *