چه چیزی میخواهید بدانید

چه چیزی میخواهید بدانید

نمایه سازی همراه اول به این معنی است که گوگل در حال تغییر نحوه فهرست بندی و رتبه بندی محتوا از دسک تاپ به نسخه موبایل سایت ها است.

ما در یک دوره تلفن همراه هستیم. بیش از پنج سال از تعداد جستجوهای تلفن همراه از تعداد جستجوهای دسک تاپ پیشی گرفت. منطقی است که Google محتوای خود را بر اساس صفحات تلفن همراه فهرست بندی و رتبه بندی کند ، زیرا افراد بیشتری نسخه های تلفن همراه را مشاهده می کنند.

در این راهنما ، شما یاد خواهید گرفت که چگونه Google سایت شما را از قبل در نمایه سازی برای اولین بار در تلفن قرار داده است یا خیر و چگونه آنها را آماده کرده اید.

آیا در نمایه سازی همراه اول هستید؟

گوگل تغییر در فهرست بندی اولین موبایل را در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد. از آن زمان ، آنها به آرامی آن را در سایت های بیشتری پخش می کنند. تا مارس ۲۰۲۱ ، گوگل قصد دارد برای اولین بار در هر سایت نمایه سازی تلفن همراه را انجام دهد. به عبارت دیگر ، شاخص آنها فقط برای موبایل خواهد بود.

این یک جدول زمانی دقیق تر است:

نوامبر ۲۰۱۶ – اولین نمایه سازی موبایل اعلام شده و در برخی سایت ها در حال آزمایش است.
مارس ۲۰۱۸ – نمایه سازی همراه اول در حال اجرا است.
دسامبر ۲۰۱۸ – بیش از ۵۰٪ از سایت های خزیده اکنون در فهرست بندی تلفن همراه اول قرار دارند.
جولای ۲۰۱۹ – اولین نمایه سازی موبایل به طور پیش فرض برای سایت های جدید.
مارس ۲۰۲۰ – بیش از ۷۰٪ سایت های خزیده اکنون در نمایه سازی Mobile-first قرار دارند. آنها همچنین اعلام کردند که نمایه سازی اولین موبایل تا سپتامبر ۲۰۲۰ در ۱۰۰٪ سایتها استفاده می شود.
جولای ۲۰۲۰ – ویروس کرونا ویرایش ۱۰۰٪ اولین بار در تلفن همراه را به مارس ۲۰۲۱ به تأخیر می اندازد.
مارس ۲۰۲۱ – راه اندازی آزمایشی ۱۰۰٪ نمایه سازی همراه اول.

طبق جدیدترین اطلاعاتی که مارس ۲۰۲۰ از گوگل داریم ، ۷۰٪ سایتها قبلاً به نمایه سازی اولین موبایل تغییر وضعیت داده اند.

با کنسول جستجوی Google می توانید بررسی کنید که آیا در آن ۷۰٪ هستید. فقط به “تنظیمات” بروید که خزنده را در بخش “درباره” شناسایی کنند و به شما بگویند که آیا وب سایت شما به چه دلیلی برای نمایه سازی تلفن همراه استفاده کرده است.

عکس چه چیزی میخواهید بدانید

اگر هنوز در فهرست دسک تاپ هستید ، ممکن است به این دلیل باشد که یک وب سایت جداگانه تلفن همراه (m ‑ dot) یا یک وب سایت پیچیده دارید. در هر صورت ، احتمالاً درگیر برخی مشکلات پیش رو هستید و باید متناسب با آن آماده شوید.

طرز تهیه

بیایید دو برابر روشن شویم: Google دارای نمایه جداگانه تلفن همراه و دسک تاپ نیست. یک فهرست وجود دارد و گوگل به آرامی به جای فهرست نسخه های دسک تاپ ، به نمایه سازی نسخه های موبایل سایت ها روی می آورد. این می تواند یک مسئله باشد زیرا محتوایی که در نسخه تلفن همراه شما دیده نمی شود پس از اینکه Google شما را به فهرست بندی اول تلفن همراه تبدیل کرد ، شمارش نمی شود.

همانطور که در بالا ذکر شد ، این معمولاً برای سایتهای پاسخگو مشکلی ایجاد نمی کند ، اما ممکن است برای وب سایتهای پیچیده یا آنهایی که از سایتهای قدیمی با نقطه (مثلاً m.website.com) استفاده می کنند ، مسئله ساز شود.

بیایید برخی از مواردی را که ممکن است برای بررسی روان نیاز به بررسی داشته باشید ، اجرا کنیم.

بررسی های فنی

می خواهید مطمئن شوید که بسیاری از عناصر فنی در سایت تلفن همراه شما وجود دارد. اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید ، یک حساب کاربری رایگان Ahrefs Webmaster Tools ایجاد کنید و وب سایت خود را در سایت حسابرسی جستجو کنید. به طور پیش فرض ، وب سایت شما را با استفاده از عامل کاربر دسک تاپ جستجو خواهیم کرد ، به این معنی که نحوه نمایش آن را در دسک تاپ خواهیم دید. می توانید هنگام تنظیم یک پروژه ، آن را در برگه “تنظیمات خزیدن” تغییر دهید یا آن را در “تنظیمات پروژه” ویرایش کنید. فقط نمایندگی کاربر را از دسک تاپ به موبایل تغییر دهید.

عکس چه چیزی میخواهید بدانید

توصیه ما این است که وب سایت خود را با استفاده از عامل دسک تاپ قبل از اینکه دوباره با یک عامل کاربری موبایل آن را بکشید ، خزید. اگر این کار را انجام دهید ، ویژگی مقایسه ما سایت موبایل و دسک تاپ شما را با هم مقایسه می کند و هر آنچه را تغییر داده است یا هر مسئله جدیدی ایجاد شده است ، به شما می گوید (یعنی مشکلاتی که در تلفن همراه وجود دارد اما روی دسک تاپ نیست).

عکس چه چیزی میخواهید بدانید

اگر روی مسئله ای کلیک کنید ، گزینه “نمایش تغییرات” وجود دارد که موارد مختلف را برجسته می کند.

عکس چه چیزی میخواهید بدانید

متناوباً ، بر روی هر یک از شماره های اضافه شده ، جدید یا حذف شده کلیک کنید تا ببینید که به طور خاص در مورد هر شماره تغییر کرده است.

عکس چه چیزی میخواهید بدانید

شما می خواهید آنچه را که با هر مشکلی تغییر کرده بررسی کنید ، اما ممکن است بخواهید با برخی از برچسب های صفحه مانند برچسب های عنوان ، توضیحات متا ، برچسب های متعارف ، برچسب های روبات های متا ، برچسب های hreflang ، داده های ساختاری و ویژگی های alt شروع کنید. روی تصاویر

موارد دیگر برای بررسی:

Robots.txt

با استفاده از سایت های m، dot ، می خواهید بررسی کنید که آیا پرونده robots.txt برای این زیر دامنه قوانین مختلفی دارد. برای انجام این کار ، به yourwebsite.com/robots.txt و m.yourwebsite.com/robots.txt بروید و به دنبال تفاوت ها بگردید. اگر مشکل دارید ، هر دو پرونده را در یک ابزار مقایسه متن مانند قرار دهید این یکی.

همچنین باید مطمئن شوید که CSS، جاوا اسکریپت و تصاویر در همه سایت ها قابل خزیدن هستند.

سرعت

Google سرعت صفحه شما را بر اساس نسخه موبایل شما اندازه گیری می کند. بهترین مکان برای بررسی این مورد در کنسول جستجوی Google در بخش “Enhanctions”> “Core Web Vital”> “Mobile” است.

عکس چه چیزی میخواهید بدانید

پنجره های بازشو ، میان برنامه ها و تبلیغات

برای این منظور ، باید بینایی را بررسی کنید و مطمئن شوید که تعداد زیادی از مطالب بینالمللی ندارید و بیش از حد صفحه را اشغال نمی کنند. گوگل تعدادی دارد رهنمودهای مربوط به میان برنامه ها.

بهترین شیوه های طراحی موبایل

اندازه متن ، ضربه زدن روی اهداف ، پر کردن و غیره. می توانید اطلاعات مربوط به این موارد را از Google دریافت کنید تست سازگار با موبایل یا در کنسول جستجوی Google در بخش “Enhanctions”> “قابلیت استفاده از تلفن همراه”.

عکس چه چیزی میخواهید بدانید

Google مقاله مفیدی با موارد دیگر دارد بهترین روش های نمایه سازی همراه اول همچنین ارزش بررسی دارد.

اگر وب سایت دسک تاپ و موبایل جداگانه دارید ، به نظر نمی رسد راهی وجود داشته باشد که نسخه موبایل سایت شما در نتایج جستجوی دسک تاپ و موبایل ظاهر نشود بعد از اینکه Google شما را به تلفن همراه تغییر داد- اولین نمایه سازی تنها راه حل های شما این است که m ‑ dot را خالی کنید و پاسخگو باشید یا منطق شرطی را برای هدایت کاربران به نسخه دسک تاپ اضافه کنید. به طور کلی ، m ‑ dot پیچیده است و به راحتی می توانید مشکلی ایجاد کنید – به ویژه هنگام افزودن عناصر دیگری مانند hreflang. در این مرحله ، بهتر است در صورت امکان از این سیستم ها خارج شوید.

مطالب مهم را حفظ کنید

معمولاً تفاوت هایی بین نحوه نمایش یک سایت در تلفن همراه در مقابل دسک تاپ وجود دارد. به این دلیل که به دلیل اندازه کمتر صفحه نمایش ، نمایش همه چیز از یک سایت دسک تاپ در تلفن همراه دشوارتر است. جایی برای مواردی مانند ستون های فرعی یا مگا منو وجود ندارد ، بنابراین سایت های تلفن همراه اغلب تکه های محتوای موجود در سایت های دسک تاپ را حذف یا پنهان می کنند.

لازم نیست محتوای سایت تلفن همراه شما با محتوای سایت دسک تاپ شما یکسان باشد ، اما هرگونه محتوای مهم باید در تلفن همراه وجود داشته باشد. استثنا کردن مواردی مانند انتخاب ایمیل از نظر رایانه چیز مهمی نخواهد بود سئو از این نظر ، اما صرف نظر از موارد به این دلیل که کسی احساس می کند برای تلفن همراه بسیار طولانی است ، می تواند تأثیر منفی داشته باشد.

قبلاً ، اگر محتوا به طور پیش فرض در تلفن همراه نشان داده نشود ، کمتر از محتوای قابل مشاهده است. که تغییر کرد با نمایه سازی همراه اول ، و شما اکنون گزینه های بیشتری برای طراحی مانند محتوای برگه ای دارید. Google برای بهبود تجربه کاربر دیگر محتوای پنهان شده را تخفیف نمی دهد.

عکس چه چیزی میخواهید بدانید

من متوجه شده ام که بسیاری از سایت های تجارت الکترونیکی در استفاده از این عناصر طراحی بسیار عالی عمل می کنند. آنها اغلب موفق به ایجاد صفحات ساده شده می شوند که جزئیات اضافی را هنگام درخواست کاربران ، مانند جزئیات محصول اضافی ، پرسش و پاسخ ، در اختیار کاربران قرار می دهند&A ، نظرات کاربران و غیره

احتمالاً لازم نیست نگران پیوندهای خارجی به سایت خود باشید. آنها باید به درستی تلفیق شوند و تا زمانی که برچسب های متعارف شما صحیح باشد ، برای صفحات تلفن همراه شما محاسبه می شوند.

با پیوندهای داخلی ، می خواهید مطمئن شوید که همه پیوندهای مهم همچنان در نسخه تلفن همراه شما وجود دارند. به عنوان مثال ، یک سایت موبایل ممکن است از آرد سوخاری صرفه جویی کند تا فضای بیشتری را ذخیره کند. برخی از سایت ها از منوی کوچکتری نسبت به سایت دسک تاپ خود استفاده می کنند. اینها می توانند بر روی رتبه بندی شما تأثیر بگذارند زیرا ممکن است نحوه عبور PageRank از طریق سایت شما را تغییر دهد.

افکار نهایی

امیدوارم که شما از قبل در نمایه سازی همراه اول هستید و در به روزرسانی آینده نگران نباشید. در غیر این صورت ، ممکن است بخواهید نگاهی بیندازید و در حالی که هنوز وقت دارید آماده شوید. موبایل عادی جدید است و برای ماندن در اینجا قرار دارد ، بنابراین مطمئن شوید سایت شما آماده است.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *