نوشتن محتوا چیست؟ ۱۱ نکته برای ترافیک بیشتر

نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

نوشتن محتوا فرآیند تحقیق ، برنامه ریزی ، نوشتن ، ویرایش و انتشار مطالب برای وب است. این ممکن است یک پست وبلاگ ، فیلمنامه ، صفحه فروش باشد – هر چیزی که به صورت آنلاین منتشر شود.

در Ahrefs ما مطالب زیادی می نویسیم. ما بیش از ۲۳۰ پست وبلاگ و بیش از ۱۷۰ ویدیو در آن داریم کانال YouTube ما (تقریباً همه آنها نوشته شده اند).

در نتیجه ، ما فقط ۷۲۴،۰۰۰ بازدیدکننده ماهانه به وبلاگ خود از طریق Google دریافت می کنیم:

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

و ۳۵۰،۰۰۰+ بازدید ماهانه در YouTube:

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

در این پست ، ما نکات ساده ای برای نوشتن مطالب را که به ما در دستیابی به این شماره ها کمک کرده اند ، پوشش می دهیم که می توانید در مورد محتوای خودتان اعمال کنید.

 1. درباره موضوعاتی بنویسید که افراد در جستجوی آنها هستند
 2. نوع مناسب محتوا را برای کلمه کلیدی مورد نظر خود ایجاد کنید
 3. یک رئوس مطالب داده ایجاد کنید
 4. محتوای خود را با ارزش و ارزشمند کنید
 5. یک سرفصل جذاب را تهیه کنید
 6. مقدمه خود را با Kickstart شروع کنید AIDA فرمول
 7. خواندن پست خود را آسان کنید
 8. بنویس چگونه صحبت می کنی
 9. عبارات انتقالی را اضافه کنید
 10. درباره نوشتن خود بازخورد دریافت کنید
 11. یک کتاب معمول نگه دارید

۱٫ در مورد موضوعاتی که افراد در جستجوی آنها هستند بنویسید

وقتی نوبت به وبلاگ نویسی می رسد ، بیشتر افراد درباره موضوعاتی می نویسند که باعث تحریک آنها می شود. اگرچه خوب و دلگیر است ، این پست ها اغلب دارای ماندگاری کوتاهی هستند.

آنها ممکن است پس از تبلیغ آن به دوستان و شبکه خود (“امید امید”) باعث افزایش ترافیک شوند ، اما پس از کاهش علاقه ، این سرعت به سرعت تخریب می شود.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

برای رفع این مشکل ، باید مطالبی را در مورد موضوعاتی که افراد در جستجوی آن هستند بنویسید. تا زمانی که مقاله شما در جستجوی جستجوهای مرتبط و محبوب در Google رتبه بندی شود ، شما یک ترافیک جستجوی ارگانیک سازگار و منفعل دریافت خواهید کرد.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

پس چگونه این مباحث را پیدا می کنید؟

ساده ترین راه استفاده از ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی است. یک مبحث مربوط را در یک ابزار کلمه کلیدی رایگان مانند ژنراتور کلمات کلیدی Ahrefs وارد کنید و تا ۱۵۰ ایده کلمه کلیدی و حجم جستجوی ماهانه آنها را نشان می دهد.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

به طور کلی هرچه حجم جستجو بالاتر باشد ، از رتبه بالایی در موتورهای جستجو می توانید ترافیک ارگانیک تری داشته باشید.

هنگامی که یک کلمه کلیدی را پیدا کردید که به نظر می رسد پتانسیل ترافیکی دارد ، آن را به صورت رایگان پاپ کنید SERP ابزار جستجوگر به صفحات رتبه برتر فعلی. اگر این صفحات مقدار خوبی از ترافیک جستجو را بدست آورند ، پس این تأیید می کند که موضوع پتانسیل ترافیک ارگانیک را دارد.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

به عنوان مثال ، می بینیم که صفحات رده بالا برای پرس و جو “بهترین راه برای کاهش وزن” مقدار قابل توجهی از ترافیک جستجو را بدست می آورند. بنابراین ، اگر شما یک وبلاگ تناسب اندام را اجرا می کنید ، این احتمالاً موضوع خوبی برای هدف قرار دادن است.

توجه داشته باشید که ما همچنین برای فیلم های YouTube خود تحقیق در مورد کلید واژه ها انجام می دهیم. اگر می خواهید همان کار را انجام دهید ، ابزار رایگان کلید واژه YouTube ما را امتحان کنید.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

۲٫ نوع مناسب محتوا را برای کلمه کلیدی مورد نظر خود ایجاد کنید

آیا تاکنون توجه کرده اید که به نظر می رسد Google حتی آنچه را که مبهم یا کلمه ای تایپ می کنید ، می داند چه چیزی را دنبال می کنید؟

به عنوان مثال ، نتیجه این پرس و جو را جستجو کنید:

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

حتی اگر ما در مورد کتی پری یا “آتش بازی” چیزی نگفتیم ، Google به نوعی فهمید که چه چیزی را می خواهیم پیدا کنیم.

به این دلیل است که کل مدل کسب و کار Google به ارائه نتایج مناسب وابسته است. و به همین ترتیب آنها سرمایه گذاری زیادی برای درک معنای جستجوهای مبهم در طول سال ها انجام داده اند.

این بدان معناست که: اگر می خواهید برای هر کلمه کلیدی خاصی رتبه بندی کنید ، باید بدانید که جستجوگرها چه می خواهند و به آنها می دهید.

چگونه می دانید این چیست؟ به نتایج جستجو نگاه کنید ، سپس از این پرونده پیروی کنید.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که می خواهید برای “سازنده قهوه دم کرده سرد” رتبه بندی کنید. بیشتر صفحات رده بالا لیست هایی از بهترین سازندگان قهوه هستند ، بنابراین این نوع محتوایی است که شما نیز باید ایجاد کنید.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

شما زمان بسیار سخت تری خواهید داشت تا بتوانید صفحهای را برای فروش محصولات قهوه در اینجا ببندید زیرا این چیزی نیست که افراد به دنبال آن هستند.

خواندن توصیه می شود: قصد جستجوگر: نادیده گرفته شده از “عامل رتبه بندی” شما باید برای بهینه سازی استفاده کنید

۳٫ یک رئوس مطالب محور داده ایجاد کنید

برای هر مقاله در وبلاگ Ahrefs ، یک رئوس مطالب را برای موضوع هدف ایجاد می کنم و آن را نشان می دهم جاشرئیس محتوا. سپس ، او در مورد آن اظهار نظر می کند ، غالباً نشان می دهد تغییرات یا ایده های جدیدی که ممکن است از دست داده ام.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

ایجاد یک طرح کلی مانند این ، به ما کمک می کند تا ایده های خود را قبل از اینکه قلم را روی کاغذ بگذاریم ، محکم کنیم. ما می توانیم قبل از اینکه چند هزار کلمه انجام دهیم ، به راحتی مقاله را حذف یا سازماندهی مجدد کنیم.

همچنین از انسداد نویسندگان جلوگیری می کند. هر زمان که ما در طول تهیه نقشه گیر کرده ایم ، همه کاری که باید انجام دهیم این است که به طرح کلی برگردیم.

اکنون ، یک راه خوب برای ایجاد یک طرح کلی ، جستجوی مشترکات در بین نتایج رتبه برتر است. از این گذشته ، اگر بیشتر صفحات برتر رتبه بندی شده به سؤالات خاص پاسخ می دهند ، این علامت آن است که این چیزی است که جستجوگرها می خواهند بدانند.

این بدان معنی است که شما باید آن خرده نوری ها را نیز در پست خود قرار دهید.

بنابراین ، بگذارید بگوییم که می خواهید در مورد موضوع بنویسید ، “backlinks”. اگر به صفحات رده بالا نگاه کنیم ، می بینیم که آنها از یک قالب مشابه پیروی می کنند: تعریف> چرا آنها مهم هستند> انواع لینک دهنده

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

ما به راحتی می توانیم از این قالب به عنوان ستون فقرات طرح خود استفاده کنیم.

اگر مشترکات بلافاصله آشکار نیستند ، می توانید از ابزار Content Gap Ahref برای الهام گرفتن استفاده کنید. این ابزار کلمات کلیدی را نشان می دهد که یک یا چند صفحه برای آنها رتبه بندی شده است ، و این اغلب خرده های بالقوه بالقوه ای را که می توانید پوشش دهید نشان می دهد.

برای مثال فوق ، تمام کاری که ما باید انجام دهیم اینست که در چند صفحه رده بالا برای “بک لینک” جای گذاری کنید ، قسمت پایین را خالی بگذارید ، سپس روی “نمایش کلید واژه ها” ضربه بزنید.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

در حال حاضر ، بسیاری از این کلمات کلیدی فقط روشهای مختلف جستجو برای همان چیزها خواهند بود. اما اگر از نزدیک نگاه کنید ، برخی از خرده نکات بالقوه بالقوه را مشاهده خواهید کرد. ما می توانیم از اینها استفاده کنیم تا یک طرح برنده ایجاد کنیم.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

۴- مطالب خود را با ارزش و ارزشمند تبدیل کنید

گوگل می گوید پیوندها یکی از سه عامل رتبه بندی برتر آنها هستند. مطالعه خود ما همبستگی مثبت و مستقیمی بین پیوندها و ترافیک ارگانیک نشان داده است.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

اگر می خواهید در هر موقعیت رقابتی از راه دور در گوگل رتبه بندی کنید ، به پیوند نیاز دارید. و اگر می خواهید محتوای شما لینک ها را جذب کند ، باید درک کنید که چرا افراد به پست های مربوط به این موضوع پیوند می زنند.

بهترین راه برای این کار ، نگاهی به بک لینک به صفحات رتبه برتر کنونی است و می بینید که چرا مردم به آنها پیوند می زنند. اگر توجه کردید که تعداد زیادی از افراد به همین دلیل پیوند برقرار می کنند ، احتمالاً ارزش ذکر همان یا چیز مشابه در پست خود را دارد.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که می خواهید برای “بازاریابی وابسته” رتبه بندی کنید. اگر به صفحات برتر این کلمه کلیدی نگاه کنیم ، اکثر صفحات دارای بک لینک های زیادی هستند.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

بیایید یکی را انتخاب کنیم و پیوندهای آن را در سایت اکسپلورر Ahrefs بررسی کنیم. درست از ناخوشایند بودن ستون “لنگر و بک لینک” ، می بینیم که تعداد معدودی از افراد به دلیل آماری که در پست ذکر شده در حال پیوند هستند.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

احتمالاً منطقی است که در پست ما نیز به این آمار یا موارد مشابه اشاره کنیم.

آیا دلایل پیوند مشترک همیشه این امر آشکار است؟ البته که نه. شما همیشه روندهای واضح را مشاهده نخواهید کرد ، اما فکر می کنیم قبل از نوشتن مطالب خود هنوز هم ارزش آن را ندارد.

۵- یک تیتر جذاب فریب دهید

اگر تیتر کسل کننده و ناپسند است ، افراد روی پست شما کلیک نمی کنند.

این بدان معناست که شما باید یاد بگیرید که چگونه عناوین غیر قابل مقاومت بنویسید که توجه مردم را به خود جلب کند و باعث شود که آنها بخواهند اطلاعات بیشتری کسب کنند.

چطوری این کار را انجام میدهی؟ از یک فرمول اثبات شده استفاده کنید.

در اینجا فقط چند مورد استفاده شده است:

 • چگونه [Achieve a Desired Outcome] (که در [Timeframe])
 • [Number] اثبات شده [Actions/Ways] به [Achieve Desired Result]
 • [Number or How to] راه های ساده / آسان برای [Achieve Desired Outcome]
 • [Number] دلایل شما [Not Achieving Desired Outcome]

دنبال چیزهای بیشتری می گردید؟ وجود دارد لیست عظیمی از آنها در اینجا.

فقط به یاد داشته باشید که هنگام نوشتن یک عنوان ، قصد جستجو را داشته باشید (نگاه کنید به نکته شماره ۲).

۶٫ مقدمه خود را با قسمت زیر شروع کنید AIDA فرمول

عناوین افراد را ترغیب به کلیک می کنند. Intros مردم را ترغیب به خواندن می کند.

چگونه می توانید یک مقدمه قانع کننده بنویسید؟

استفاده کنید AIDA فرمول

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

اکنون ، بیشتر مردم توصیف می کنند AIDA فرمول به عنوان فرمول نوشتن کپی – یکی از مواردی که می توانید از ابتدا تا انتها برای نوشتن پست وبلاگ استفاده کنید. اما من هم فهمیدم که AIDA فرمول کاملاً به عنوان معرفی وبلاگ کار می کند.

در اینجا چگونه است AIDA فرمول کار می کند

اول ، شما گرفتن توجه خوانندگان شما به عنوان مثال ، در پست خود در مورد هاب های محتوا ، با یک بیانیه جسورانه شروع کردیم.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

بعد ، آنها را انتخاب کنید علاقه با ارائه چندین واقعیت جالب ، داستان یا مثال. در این مورد ، یک مثال جالب از یک مرکز محتوا ارائه دادیم.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

سوم ، ایجاد کنید میل به خواندن ادامه دهید و توضیح دهید که چرا این مهم است. در این مثال ما به این واقعیت اشاره کردیم که این صفحه برای ایجاد ترافیک و پیوندها از لحاظ استراتژیک ساخته شده است و نشان داد (با آمار) که کار می کند.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

و در آخر ، آنها را به گرفتن عمل. از آنجا که ما در حال استفاده از AIDA فرمول به عنوان مقدمه ارسال بلاگ ، ما از فهرست مطالب پیوندی استفاده خواهیم کرد تا آنها را ترغیب به خواندن بخشهای مورد علاقه خود کنند.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

بسیار آسان است ، درست است؟

۷٫ خواندن پست خود را آسان کنید

اینو ببین:

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

هنگام خواندن ، هیچ چیز دلخراش تر از دیوار متن وجود ندارد. اگر مقاله شما مانند این است ، شما مردم را دور می کنید.

آنچه شما باید بجای آن انجام دهید ، شکسته شدن متن است.

ساده ترین روش برای این کار استفاده از تصاویر است. به عنوان مثال ، بیشتر پستهای ما در وبلاگ Ahrefs شامل عکسهای حاشیه نویسی مانند این است:

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

همه اینها کمک می کنند ایده ها و مفاهیم خاصی را بسیار بهتر از کلمات نشان دهند.

اما تصاویر تنها راهی برای شکسته شدن یکنواختی متن نیستند. همچنین می توانید مواردی مانند فیلم ، GIF ، اینفوگرافیک یا حتی زیرنویس های ساده استفاده کنید (H2H6 هدر)

سعی کنید این را بخوانید:

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

اگر مثل من باشید ، احتمالاً در نیمه راه خوابیدید.

اکنون ، من نمی گویم این سبک نوشتن اشتباه است. اینطور نیست این یک مقاله علمی برای دانشمندان است – افرادی که این نوع زبان را می فهمند.

برای اکثر ما فرق می کند ترجیح می دهیم چیزی ساده و آسان برای درک آن بخوانیم.

بنابراین ، گاه به گاه بنویسید. وانمود کنید که با یک دوست صحبت می کنید. بنویس چگونه صحبت می کنی.

با این حال ، این می تواند برای بسیاری از ما دشوار باشد. ما از جوان آموزش دیده ایم تا به روشی رسمی بنویسیم: با صدای منفعل ، قواعد دستور زبان سفت و سخت و کلمات بزرگ. برای “پاک کردن” این شرط بندی ، محتوای خود را از طریق ابزاری مانند اجرا کنید همینگوی. این به شناسایی کلمات یا عباراتی که معمولاً از آنها استفاده نمی کنید کمک می کند.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

۹٫ عبارات انتقالی را اضافه کنید

جریان فوق العاده مهم است. این کمک می کند تا خواننده درگیر شود.

اگر در هر لحظه خواننده شما مجبور باشد یک کلمه (یا حتی یک جمله) را دوباره بخواند ، به احتمال زیاد شما توجه آنها را از دست خواهید داد و آنها گزاف گویی می کنند.

یک روش آسان برای صاف نگه داشتن نوشتن ابریشمی ، اضافه کردن عبارات انتقالی است.

این عبارات به جملات شما کمک می کند که جملات شما از یک طرف دیگر به طور طبیعی جریان یابد. در اینجا نمونه ای از چگونگی نوشتن ابریشمی صاف شما وجود دارد:

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

برخی از عبارات انتقالی رایج شما می توانید استفاده کنید:

 • در حال حرکت …
 • به هر حال،
 • با این حال،
 • همچنین،
 • به علاوه،

و در اینجا یک لیست عظیم از عبارات گذار است می توانید دفعه بعد که می نویسید مراجعه کنید.

۱۰٫ از نوشتن خود بازخورد دریافت کنید

محتوای عالی به ندرت به تنهایی ایجاد می شود.

به عنوان یک نویسنده محتوا ، شما خیلی به کار خودتان نزدیک هستید و نمی توانید به تنهایی اشتباهات را متوجه شوید. به همین دلیل است که نظر شخص دوم می تواند ارزشمند باشد.

به عنوان مثال ، من یک ماه طول کشید تا اولین پست وبلاگم را برای وبلاگ Ahref بنویسم. دلیل این امر این بود که پیش نویس های من دائماً توسط خردسالان تیم و جاش خرد می شدند.

هر پست در وبلاگ ما مورد بررسی قرار می گیرد. ما نوبت به خواندن پیش نویس های یکدیگر می پردازیم و بازخورد ارائه می دهیم. ما به مواردی مانند نقاط ضعف منطقی ، جریان ضعیف ، نقاط نامشخص ، جملات ضعیف و غیره اشاره می کنیم.

ما حتی اطمینان حاصل خواهیم کرد که خوانندگان ما بدانند که هر مقاله ای که آنها می خوانند ، کار یک شخص نیست ، بلکه بسیاری از افراد با هم کار می کنند تا آن را عالی کنند.

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

حتی اگر تنها کار می کنید ، این توصیه می تواند مؤثر باشد. به راحتی می توانید از شخص دیگری ، به عنوان مثال همسر یا همکاران خود ، ورودی دریافت کنید. در صورت لزوم ، می توانید به انجمن هایی اختصاص دهید که به شما در بهبود نوشتن کمک می کند.

ورودی آنها کار شما را بسیار بهتر می کند.

۱۱٫ یک کتاب معمول نگه دارید

کتاب معمول چیست؟

مطابق با تعطیلات رایان، یک کتاب معمول است:

… منبع اصلی یا سپرده گذاری برای ایده ها ، نقل قول ها ، حکایات ، مشاهدات و اطلاعاتی که در طول زندگی و تعقیب های دیکتاتوری با آنها روبرو می شوید. هدف از این کتاب ضبط و سازماندهی این سنگهای قیمتی برای استفاده های بعدی در زندگی ، تجارت ، نوشتن ، صحبت کردن یا هر کاری است که انجام می دهید. “

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

با نگه داشتن یکی دیگر ، دیگر لازم نیست وقت خود را برای جستجوی ایده هدر دهید. به سادگی می توانید آنها را از کتاب معمول خود بیرون بکشید و طرح کلی خود را پر کنید.

من شخصاً ، کتاب معمول خود را با عنوان “Nition” نگه می دارم. در اینجا نگاهی به چگونگی نگاه کتاب معمول من است:

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

این بخش (“نوشتن”) یکی از دسته های زیادی است که من ایجاد کردم. هر موردی که در اینجا مشاهده می کنید ، صفحه جدیدی است که من برای یک کتاب ، پادکست ، مقاله و غیره ایجاد کرده ام. من یادداشت برداری کردم.

و این اولین جایی است که من قبل از شروع به تهیه پیش نویس هر یک از پست های وبلاگ خود به آن نگاه می کنم.

افکار نهایی

نوشتن می تواند روان کننده باشد و تعلل اغلب وسوسه انگیز به نظر می رسد. و اگر قبل از قرار دادن قلم روی کاغذ منتظر الهام گرفتن برای اعتصاب هستید ، هرگز چیزی منتشر نمی کنید.

اگر منتشر نکنید ، رتبه ای کسب نمی کنید.

برای رفع این مشکل ، به یک تقویم محتوا متعهد شوید. این برنامه زمانی است که می خواهید محتوای جدید منتشر کنید و چه محتوایی را می خواهید منتشر کنید.

به عنوان مثال ، این نحوه تقویم محتوای ما به Ahrefs نگاه می کند:

عکس نوشتن محتوا چیست؟ 11 نکته برای ترافیک بیشتر

یک تقویم محتوا شما را مجبور می کند مهلت هایی را برای محتوای آینده خود تنظیم کنید ، که از تأخیر جلوگیری می کند و شما را مجبور می کند دکمه “انتشار” را بزنید.

فقط با انتشار این فرصت را دارید که در Google رتبه بندی کنید.

آیا من نکات مهم نوشتن مطالب را از دست ندهم؟ بگذارید در توییتر بدانم.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *