نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

PDF ها برای سازگاری و سازگاری عالی هستند. آنها تقریباً در هر دستگاه کار می کنند و همیشه همان نگاه بصری را حفظ می کنند. اما ، اگر محتوای جدیدی را برای وب ایجاد می کنید ، باید از صفحات وب بیش از PDF استفاده کنید.

در زیر ، ما بررسی خواهیم کرد:

PDF ها در نتایج جستجوی Google با یک نشان داده می شوند PDF برچسب زدن

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

گوگل سئو راهنمای شروع کننده PDF در نتایج جستجو

PDF ها به و تبدیل می شوند نمایه شده به عنوان HTML. برای PDFهایی که در آن تصاویر متن وجود دارد ، Google از Google استفاده می کند تشخیص شخصیت نوری (OCR) فناوری برای تبدیل تصویر متن به متن. تصاویر در PDF نیز در نتایج جستجوی تصویر فهرست بندی می شوند.

Google اگر صفحات تکراری باشد ، صفحات را بیش از PDF انتخاب می کند. اگر صفحات و PDF هایی با محتوای مشابه دارید ، گوگل تمایل دارد نسخه صفحه محتوا را به عنوان نسخه اصلی خوشه تکراری ترجیح دهد. این بدان معنی است که سیگنال ها به نسخه صفحه تلفیق می شوند و این نسخه ای است که در نتایج جستجو نشان می دهد.

چرا PDF ها عالی نیستند سئو

اگرچه ایندکس های Google را مرتب می کند و گاهی اوقات PDF را مرتب می کند ، فرمت نسبت به صفحات وب معایبی دارد:

 1. تلفن همراه نیست. از PDF ساخته شده است که از نظر ظاهری سازگار در دستگاه ها وجود دارد. این بدان معنا نیست که چیزی شبیه به تلفن همراه نیست PDF.
 2. عدم پیمایش. بیشتر PDF ها شامل عناصر ناوبری نمی شوند و کاوش مطالب دیگر برای افراد مشکل تر می شود.
 3. کمبود برخی سئو ویژگی های. PDF فایلها دارای نسخه های معادل بسیاری هستند سئو عناصر ، اما همچنین بسیاری از عناصر مانند ویژگی های پیوند فردی مانند nofollow وجود ندارند ، UGC، و حمایت مالی
 4. ممکن است اغلب خزنده نباشد. از آنجا که PDF به ندرت تغییر می کند ، تمایل دارند که کمتر از صفحه هایی که بیشتر به روز می شوند ، خزنده شوند.
 5. پیگیری دشوارتر است. متداول ترین ردیاب ها جاوا اسکریپت را در یک صفحه وب اجرا می کنند و در آن کار نمی کنند PDF فایل ها.

این گفته ، من به خوبی می دانم که بعضی مواقع وجود دارد که امکان استفاده از آن وجود ندارد PDF برای محتوای خود اگر این مورد برای شما وجود دارد ، ادامه مطلب بخوانید تا یاد بگیرید چگونه PDF های خود را برای جستجو بهینه کنید.

بیشترین صفحه سئو عناصری که شما عادت کرده اید در آنها ببینید HTML یک نسخه معادل در PDF ها داشته باشد و به همان روشی که قبلاً استفاده می شود استفاده شود. بسیاری نیز به دلایل دسترسی قابل دسترسی هستند. بنابراین بیایید چند روش برای بهینه سازی PDF ها را مورد بحث قرار دهیم سئو:

 1. مطالب خوب بنویسید
 2. عنوان بهینه سازی شده را اضافه کنید
 3. توضیحی بهینه شده اضافه کنید
 4. از یک نام خانوادگی مربوطه استفاده کنید
 5. شامل ویژگی های alt alt
 6. از عناوین استفاده کنید
 7. پیوندها را درج کنید

۱٫ مطالب خوب بنویسید

ماموریت شرکت Google ساماندهی اطلاعات جهان است. حتی اگر این صفحه وب نباشد ، محتوای خوب محتوای خوبی است. من بسیاری از مطالب عالی را در PDF ها مانند اسناد فنی ، عکسهای سفید و غیره مشاهده کرده ام. برخی از بهترین اطلاعات در وب در PDF ها دفن شده اند.

۲٫ عنوان بهینه سازی شده را اضافه کنید

درست مانند صفحات وب دارای برچسب عنوان ، PDF ها دارای عنوان هستند. توجه داشته باشید که بسیاری از موتورهای جستجو از عنوان برای توصیف سند در نتایج جستجوی خود استفاده می کنند. اگر یک PDF عنوانی ندارد ، نام پرونده در صفحه ظاهر می شود SERP بجای.

در اینجا نحوه ویرایش عنوان PDF ها در Adobe Acrobat Pro آورده شده است:

 1. کلیک پرونده> خصوصیات
 2. ویرایش کنید عنوان رشته

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

۳٫ توضیحات بهینه شده را اضافه کنید

مانند توضیحات متا برای صفحات وب ، این یک عامل رتبه بندی نیست بلکه به شما امکان می دهد متن را کنترل کنید که در نتایج جستجو مشاهده می شود.

 1. کلیک پرونده> خصوصیات
 2. کلیک فوق داده اضافی
 3. ویرایش توضیحات

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

۴- از یک نام پرونده مربوط استفاده کنید

نام پرونده PDF بخشی از خواهد بود آدرس اینترنتی. این تأثیر خواهد گذاشت آدرس اینترنتی نشان داده شده در نتایج جستجو و یک عامل رتبه بندی کوچک است.

 1. کلیک پرونده> ذخیره As
 2. نام پرونده را ویرایش کنید

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

۵٫ شامل ویژگی های alt تصویر

برای کمک به موتورهای جستجو در درک محتوای تصاویر شما ، می توانید متن alt را به تصاویر موجود در خود اضافه کنید PDF.

 1. بر روی نماد برچسب ها در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید
 2. تصویری را که می خواهید برای افزودن متن alt برای آن در سلسله مراتب سند پیدا کنید
 3. بر روی تصویر راست کلیک کنید
 4. کلیک خصوصیات
 5. متن جایگزین مربوطه را به کادر اضافه کنید

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

۶٫ از عناوین استفاده کنید

دقیقاً مثل برچسبهای عنوان (H1-H6) در صفحات وب ، می توانید مشخص کنید که متن خاصی در PDF ها عنوان است.

 1. بر روی نماد برچسب ها در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید
 2. متنی را که می خواهید ویرایش کنید در سلسله مراتب سند پیدا کنید
 3. بر روی برچسب راست کلیک کنید
 4. کلیک خصوصیات
 5. سطح عنوان مربوطه را از قسمت کشویی انتخاب کنید

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

درست مانند هر صفحه ، پیوندهای داخلی و خارجی نیز بر رتبه بندی تأثیر می گذارند. پیوندها از PageRank عبور می کنند و متن لنگر آنها زمینه اضافه می کند. با درج پیوندهایی به شما PDF و پیوندهای شما PDF به صفحات دیگر ، شما به جای ایجاد بن بست ، به PageRank کمک می کنید تا از طریق سایت خود جریان یابد. برخی از پی دی اف پیوندهای زیادی دارند. لری پیج یکبار گفت “به نظر می رسد ، افرادی که برنده جایزه نوبل هستند از ۱۰،۰۰۰ مقاله مختلف استناد دارند”

این رو چک کن GDPR سند این دارد ۷۷K از ۸۲۳ دامنه ارجاع شده به آن پیوند دارد ، اما به هیچ وجه پیوند ندارد. این یک فرصت از دست رفته است و برخی از لینک های داخلی را از این طریق اضافه می کنید PDF به صفحات دیگر سایت ممکن است به این صفحات کمک کند تا رتبه بهتری کسب کنند.

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

پیوندها به GDPR PDF.

این مثال از گوگل بهتر است. آنها سئو راهنمای شروع PDF دارای ۳۳۷K از ۷۵۴ دامنه ارجاع دهنده پیوند می گیرند و آنها با پیوند دادن از آن ، کار خوبی را برای انتقال آن مقدار به صفحات دیگر انجام می دهند PDF.

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

پیوندها به Google سئو راهنمای شروع PDF.

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

Google کار پیوند داخلی را در Google انجام می دهد سئو راهنمای شروع PDF.

برای افزودن پیوندها در a PDF:

 1. کلیک کنید بر روی ویرایش کنید PDF دکمه در نوار کناری سمت راست
 2. کلیک کنید بر روی ارتباط دادن کشویی در فهرست ویرایش
 3. کلیک پیوند وب یا سند را اضافه یا ویرایش کنید
 4. یک مستطیل را دور متن مورد نظر برای پیوند بکشید
 5. تنظیم کنید نوع پیوند به مستطیل نامرئی
 6. تنظیم کنید اقدام پیوند به یک صفحه وب باز کنید
 7. خود را اضافه کنید آدرس اینترنتی

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

سیدنوت

تصاویر و دستورالعمل های فوق برای Acrobat Pro است دی سی و ممکن است بسته به نرم افزاری که استفاده می کنید متفاوت باشد.

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، پیگیری PDF دشوارتر است. به همین دلیل ، بسیاری از تیم های بازاریابی تمایل دارند PDF ها را وارد کنند یا فقط پس از پر کردن فرم ، کاربر را در دسترس قرار دهند. با انجام این کار ، آنها تمرکز را از ردیابی عملکرد به سمت نسل اصلی تغییر می دهند. با این حال ، گزینه هایی برای ردیابی PDF های PDF وجود دارد که عبارتند از:

پیگیری رویداد

می توانید بر روی کلیک کنید PDF آنها را به سیستم تجزیه و تحلیل خود ارسال کنید. این به شما امکان می دهد ببینید که چند بار مردم روی آن کلیک کرده اند PDF فایلها برای بارگیری یا باز کردن آنها. می توانید نحوه تنظیم این موارد را بیابید اینجا.

تعبیه شده

اگر شما جاسازی کنید PDF در یک صفحه با استفاده از JavaScript یا iframe ، فقط می توانید از داده های تحلیلی برای خود صفحه استفاده کنید.

اسکریپت ردیابی متوسط

این یک راه حل پیچیده است ، اما ارسال امکان پذیر است PDF از طریق یک اسکریپت ردیابی میانی کلیک می کند که داده ها را قبل از ارسال افراد به سیستم شما ، به سیستم تجزیه و تحلیل شما می فرستد PDF. شما می توانید یک نمونه را پیدا کنید اینجا.

گزارش های سرور

زیرا PDF پرونده ها روی یک سرور ذخیره می شوند ، هر گونه درخواست دسترسی برای پرونده ها در شما ثبت می شود پرونده ها را وارد کنید.

داده های شخص ثالث

از آنجا که PDF ها به ندرت در سیستم های آنالیز ردیابی می شوند ، گاهی اوقات بهترین داده های شما از منبع دیگری مانند Google Search Console یا Ahrefs است. Ahrefs همچنین می تواند داده هایی را در مورد اینکه کدام یک از PDF های رقبای شما بیشترین ترافیک را دارند ، به شما بدهد. کافیست دامنه آنها را در Site Explorer بچسبانید ، سپس به آن بروید صفحات برتر گزارش و جستجو برای URL های حاوی .pdf

عکس نحوه بهینه سازی PDF ها برای SEO (7 مرحله)

افکار نهایی

امیدوارم من شما را متقاعد کرده ام که در اکثر موارد باید محتوای جدیدی را در صفحات وب ایجاد کنید و نه در PDF ها ، اما در مورد PDF های قدیمی چه باید گفت ، در صورت بهینه سازی موارد PDF یا آنها را به صفحات تغییر دهید؟ به طور معمول سئو من می خواهم با “این بستگی داشته باشم”. من واقعاً فکر نمی کنم راه درست یا غلطی برای انجام این کار وجود داشته باشد. آنچه را که برای شما آسانتر است انجام دهید. در هر صورت باید تأثیر مثبتی نشان دهد ، اما بسته به تلاش و منابع ، جواب می تواند PDF های بهینه سازی شده ، تغییر PDF ها به صفحات یا انجام کار دیگری باشد.

سوالی دارید؟ به من اطلاع دهید توییتر.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *