نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

داشتن صفحه ویکی پدیا در مورد خود یا شرکت شما نقطه عطفی است که باعث بهبود ارزش برند شما می شود. و حتی برای دیدن آن نیازی به مراجعه به ویکی پدیا نیست.

Google هر مارک قابل توجهی را به شما نشان می دهد ، و به احتمال زیاد چیزی شبیه به این را خواهید دید:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

بیشتر اطلاعات نمایش داده شده از ویکی پدیا و ویکی پدیا به دست می آیند.

با این حال ، گرفتن یک صفحه ویکی پدیا مشکل است. و من آن را ملایم قرار می دهم.

من ساعت ها وقت صرف تحقیق درمورد دستورالعمل های رسمی کردم ، سعی کردم این روند را از دیدگاه داوران مهندسی معکوس کنم و صفحه مارک ما را بدون انجام هیچ کاری سایه دار تأیید کردم:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

و با وجود تلاش برای بهتر شدن صفحه به تدریج ، دو هفته بعد پرچم گذاری و حذف شد.

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

مشکل؟ منابع ظاهراً بد و تعصب در برابر سئو صنعت.

علیرغم عدم موفق شدن صفحه برای چسباندن و تحمل فرآیندهای بررسی ، من در مورد ویکی پدیا و ایجاد یک صفحه برند چیزهای زیادی آموختم.

در این راهنما ، می آموزید که چگونه صفحه شروع ویکی پدیا را از ابتدا تا پایان ایجاد کنید ، و چگونه می توانید بهترین فرصت برای تصویب طولانی مدت آن را داشته باشید:

 1. قابل توجه بودن خود را بررسی کنید
 2. منابعی پیدا کنید تا قابل توجه باشد
 3. ایجاد یک صفحه کاربر
 4. شهرت خود را بسازید
 5. یک طرح کلی ایجاد کنید
 6. صفحه خود را پیش نویس کنید
 7. قالب بندی ، استناد و دسته بندی کنید
 8. آماده شوید تا برای بررسی ارسال کنید
 9. تنظیم و همکاری کنید
 10. ورودی های خود را نظارت کنید

بیایید این کار را با دلال شروع کنیم.

شایع ترین دلیل عدم موفقیت صفحات ویکی پدیا در روند بررسی ، عدم قابل توجه بودن است.

و اینجا واقعیت ناخوشایند است: نام تجاری شما از آنچه فکر می کنید برجسته تر است.

من در مورد قابل توجه بودن احراب شکی نداشتم. احتمالاً محبوب ترین آنها را داریم سئو ابزار و تقریبا همه افراد در این صنعت ما را در یک نقطه یا نقطه دیگر ذکر کرده اند:

بالاتر از این ، دو بزرگترین “رقبای” ما در حال حاضر دارای صفحات ویکی پدیا هستند. بنابراین تهیه آن برای ما نیز بسیار آسان است ، درست است؟

خوب ، نتیجه این اولین ارسال مقاله من است:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

بنابراین ، حتی برای ما ، تلاش زیادی صورت گرفت تا منابع خوبی را در کنار هم جمع کنیم تا در تحمل معیارهای قابل توجه بودن شانس داشته باشیم.

و شما از قبل نتایج ما را می دانید برخی از ویراستاران تصور می کردند که آن را به اندازه کافی خوب است ، و برخی از توجه به منابع معتبر به دلیل وابستگی به بازاریابی و سئو صنعت.

بنابراین ، چگونه می دانید که به عنوان منبع باید از چه چیزی استفاده کنید؟

ویکی پدیا چیست؟

معیارهای قابل توجه بودن در مورد شرکتها بیان کنید که:

یک سازمان معمولاً قابل توجه است در صورتی که در منابع ثانویه معتبر و مستقل تحت پوشش قابل توجهی قرار داشته باشد. پوشش بی اهمیت یا حادثه ای یک موضوع توسط منابع ثانویه برای اثبات قابل توجه نیست. کلیه مطالب باید قابل اثبات باشد. اگر هیچ منبع مستقلی و مستقل از طرف ثالث قابل اطمینان در مورد یک موضوع یافت نشد ، نباید ویکی پدیا مقاله ای در مورد آن داشته باشد.

چند اصطلاح کاملاً وجود دارد که باید بیشتر توضیح داده شود. به این دلیل است که حتی برخی از منابع معتبر همیشه معیارها را رعایت نمی کنند.

به عنوان مثال ، من مطمئن هستم که بسیاری از مارک های با بخش هایی مانند این را در صفحه اصلی خود مشاهده کرده اید ، و نشان های وب سایت های مشهور مانند Forbes و کارآفرین را نشان می دهید:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

با عرض پوزش از ناامید شدن ، اما اینها به طور خودکار در ویکی پدیا قابل توجه نیستند. بسیاری از صفحات در وب سایتهایی مانند اینها توسط کاربر ایجاد شده و حمایت می شوند. این امر آنها را از معتبر بودن منابع ویکی پدیا رد می کند.

بگذارید من روی معیارهای منبع گسترش دهم ، بنابراین روشن خواهد بود که چرا:

 • قابل اعتماد – باید توسط منبعی که اعتبار خود را تأیید کرده است نوشته شود. این شامل اکثر منابع روزنامه نگاری و دانشگاهی ، کتابهایی از انتشارات معتبر و اکثر وبلاگ ها و سیستم عامل های پیشرو در صنعت با فرایندهای سرمقاله مناسب است.
 • مستقل – منبع باید بی طرفانه باشد. من فقط اشاره می کنم که شما مشتریان در ارتباط با تجارت شما در نظر گرفته می شوند. این باعث می شود که بسیاری از بررسی ها و راهنماهای چگونه چگونه این معیار استقلال را شکست دهند.
 • ثانوی – منبع باید تفکر ، ارزیابی ، تجزیه و تحلیل ، تفسیر یا ترکیب خود نویسنده را شامل شود. به عنوان مثال ، تحقیقات اصلی و SEC پرونده ها منابع اصلی هستند.

می دانید ، زیرا تقریباً هر کسی می تواند در فوربس یا کارآفرین ارسال کند ، آنها اغلب معیارهای اطمینان و استقلال را شکست می دهند ، مگر اینکه تیم های تحریریه خود این محتوا را ایجاد کنند.

سپس ملاک ذکر غیر بدیهی است.

ما از منابع معتبر پیوند داریم ، اما بیشتر آنها فقط ذکرهایی از این دست را منتقل می کنند:

اجماع ویکی پدیا به نظر می رسد حداقل دو پاراگراف به عنوان موردی در صفحه شما اختصاص دارد. هرچه بیشتر ، بهتر و کل مقاله اختصاصی بهترین است. مثالی در مورد ما این است:

چگونه به سرعت برآوردن قابل توجه بودن

اطمینان حاصل کنید که دو مورد اول از اینها صحیح هستند و به طور ایده آل هر سه:

 1. شرکت شما “کارخانه آسیاب” نیست
 2. شما در منابع معتبر و مستقل پوشش قابل توجهی دارید
 3. این نهاد دارای “پیوندهای قرمز” در سراسر ویکی پدیا است

۱٫ شرکت شما یک کارخانه آسیاب نیست

این اولین و همچنین آخرین شرط قابل توجه است که هیچ ارتباطی با منابع ندارد. چیزی از نوع آسیاب را می توان تعریف کرد که از بقیه دور نیست. این مقاله ویکی به عنوان مثال مشاغل محلی را به عنوان مثال ارائه می دهد ، اما ظاهراً می توان آن را کاملاً افزایش داد.

فقط این نظر را در مورد بحث حذف صفحه بررسی کنید:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

غذای آماده داشتن بزرگترین خزنده تجاری و توسعه موتور جستجو کافی نیست که برای بعضی از ویراستاران ایستادگی کند. من انتظار نمی رود که این نوع تعصب در صنایع دیگر باشد ، اما اطمینان حاصل کنید که شرکت شما در اختیار شما است.

۲٫ شما در منابع معتبر و مستقل پوشش قابل توجهی دارید

به هیچ وجه نمی توانید در مورد برجسته ترین سایت های خبری مانند نیویورک تایمز ، وال استریت ژورنال ، گاردین یا فایننشال تایمز در مورد ذکر مارک بدانید.

اگر حداقل یک مقاله در مورد آن دسته از سایتها وجود دارد که نام تجاری شما را با جزئیات ذکر می کند ، به احتمال زیاد می توانید جشن بگیرید. پیدا کردن منابع معتبر دیگر برای استناد به صفحه شما احتمالاً دشوار نخواهد بود.

یکی دیگر از شاخص های داشتن یک مارک قابل توجه ، وقوع آن در سراسر ویکی پدیا است. این ذکرها معمولاً با رنگ قرمز مشخص شده اند ، به این معنی که هنوز هیچ صفحه ای برای نام تجاری موجود نیست.

می توانید یک پیوند قرمز اهورف را در صفحه فرانسوی درباره بک لینک مشاهده کنید:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

اگر روی آن کلیک کنید ، شما را به صفحه ایجاد مقاله می برد. دلیل این امر است که ویکی پدیا مشارکت کنندگان را به این امر تشویق می کند ایجاد صفحه در مورد “پیوندهای قرمز” چرا؟ برای اینکه ویکی پدیا بهترین دائرyclالمعارف ممکن باشد ، به اطلاعاتی در مورد چیزهایی که در سراسر ذکر شده نیاز دارد.

اگر نمی دانید چگونه این پیوندهای قرمز را پیدا کنید ، آنها را Google کنید. فقط کافی است اپراتور جستجو را ترکیب کنید site:wikipedia.org با نام تجاری خود در نقل قول ها Google تمام صفحات ویکی پدیا را که حاوی نام تجاری شما است ، بازیابی می کند.

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

طبیعتاً استنادهای مقالات شما را نیز بازیابی می کند ، بنابراین مجبور خواهید بود این موارد را دور بیندازید. متأسفانه برای ما ، معلوم شد که در حالی که ما کاملاً لینک قرمز داشتیم ، هیچکدام در ویکی انگلیسی نبودند.

اگرچه پیوند قرمز در مقاله فرانسه ممکن است به ما کمک کند تا از ویکی فرانسه مطلع شویم ، اما تأثیر زیادی بر مقاله اصلی انگلیسی نخواهد گذاشت. به این دلیل است که ویکی ها در زبان های مختلف موجودیت های خاص خود هستند (بعداً در مورد دیگر).

۲٫ یافتن منابع برای ایجاد قابل توجه

در بیشتر اوقات ، شما به اندازه کافی خوش شانس نخواهید بود که برای شروع یک منبع تمام ستاره یا پیوندهای قرمز داشته باشید.

اگر اینگونه است ، همانطور که برای ما بود ، این نکات را به ترتیب دنبال کنید. این کارآمدترین روش است ، و شما می توانید زمان زیادی را صرف جستجوی منابعی کنید که حتی وجود نداشته باشد.

 1. دامنه های ارجاع خود را برای پوشش غیر بدیهی بررسی کنید
 2. به کتاب ها و مجلات حفر کنید
 3. در جستجوی پوشش نامشخص ، ذکر نام تجاری را بررسی کنید

الف) دامنه های ارجاع خود را برای پوشش غیر بدیهی بررسی کنید

جستجوی نمایه بک لینک وب سایت شما ، کارآمدترین روش برای یافتن منابع مناسب است. برای این کار ، وب سایت خود را در سایت اکسپلورر Ahrefs بچسبانید ، سپس به این قسمت بروید با مراجعه به دامنه ها گزارش. این همه سایتهایی را نشان می دهد که تقریباً براساس محبوبیت طبقه بندی شده اند.

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

لیست وب سایت های معروف خبری ، مجلات و بهترین منابع صنعت Eyeball را لمس کنید. وقتی با یک مواجه شدید ، روی ستون “پیوندها به هدف” کلیک کنید تا پیوندهای فردی را ببینید ، سپس زمینه آنها را بررسی کنید.

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

منبع فوق امیدوار کننده به نظر می رسد زیرا اطلاعاتی در مورد شرکت ما ارائه می دهد. و احتمال اینکه حداقل در مورد برند و محصولات ما حداقل دو پاراگراف وجود داشته باشد وجود دارد. با بررسی دستی صفحه می توانیم تأیید کنیم که آیا این مورد است یا خیر.

با ذکر ذکرها و ارجاعات ، معمولاً می توانید آن افراد را فوراً مشاهده کنید.

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

اگر نتوانید حداقل یک منبع خوب از نمایه بک لینک خود پیدا کنید ، احتمالاً دستورالعمل های قابل توجه را رعایت نمی کنید و نباید ادامه دهید. درعوض ، این بخش را بخوانید که در این شرایط چه کاری باید انجام شود.

B. به کتاب ها و مجلات حفر کنید

اگر به احتمال زیاد شرکت شما در کتابها یا مجلات به آنها مراجعه شده است ، ممکن است این منابع قابل توجه باشند.

همانطور که کتاب های بی شماری در زمینه بازاریابی و سئو، و نرم افزار ما در بین متخصصان صنعت محبوب است ، این مورد برای ما همین بود. متأسفانه ، از آنجا که ما مالک بسیاری از این کتاب ها نیستیم ، نمی توانیم دست اول را جستجو کنیم. در عوض ، ما از Google Books استفاده کردیم.

اگر دنبال می کنید ، فقط به سمت آن بروید کتابهای گوگل و مارک خود را جستجو کنید باید هر کتابی را با ذکر ذکر کرد و زمینه آنها را در قطعه نشان داد.

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

زیاد نیست ، اما می توانید منابع و متن صفحه ویکی را در اطراف آن بنویسید.

سیدنوت

من بعضی از کتابها را با نام تجاری ما می شناختم اما در Google Books موجود نبودند. اگر این مورد برای شما مناسب است ، یا کتاب را بگیرید یا با نمونه های کتاب آمازون شانس خود را امتحان کنید.

برای مجلات ، توصیه می کنم از معتبرترین و محبوب ترین فهرست های ژورنال استفاده کنید. من استفاده کردم جاستور در طول سال های دانشگاه من ، و همچنین توسط ویکی پدیا توصیه می شود.

صادقانه بگویم ، من هیچ چیز قابل استفاده ای برای Ahref پیدا نکردم جاستور. من با ژورنال های دیگر شانس بیشتری داشتم ، اما بعد از جستجوی کمک های مالی ، آنها بازاریابی خوبی نداشتند و سئو منابع من بازاریابی را به عنوان بخشی از اصلی خود مطالعه کردم و این حقیقت غم انگیز است که بسیاری از بخش های بازاریابی دانشگاهی به دور از واقعیت هستند. این را برای صنعت خود در نظر بگیرید.

از این گذشته ، برخی منابع نیز به اصطلاح شناخته می شوند مجلات درنده معیارهای قابل اعتماد بودن و استقلال را رعایت نمی کنند.

نظر من این است که شما بهترین راه حل را دارید جاستور و اتلاف وقت به دنبال جای دیگر نیست.

ج – در جستجوی پوشش نامشخص ، ذکر نام تجاری را بررسی کنید

من فقط اگر احساس می کنید که یک منبع عالی دیگر را از دست نمی دهید ، توصیه می کنم این کار را انجام دهید ، زیرا این کار مستلزم جستجوی وب برای ذکر نام های تجاری نامشخص است.

می توانید این کار را با اپراتورهای جستجوی Google انجام دهید. فقط اخبار ، مجلات و وبلاگ های صنعت مختلف را با نام تجاری خود وصل کنید:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

با این حال ، این بسیار خسته کننده و وقت گیر است ، بنابراین بیایید این روند را با کمک کاوشگر محتوا Ahref ساده کنیم.

محتوا اکسپلورر یک پایگاه داده قابل جستجو با بیش از سه میلیارد صفحه است ، که در آن می توانید از اپراتورهای جستجوی مشابه برای فیلتر کردن نتایج استفاده کنید.

در مورد ما ، من می خواهم همه موارد ذکر شده “ahrefs” را بجز موارد موجود در وب سایت ما ببینم.

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

برای حذف نتایج از وب سایت خود از اپراتور ‑site: استفاده کنید.

این بیش از ۲۵۰،۰۰۰ نتیجه را نشان می دهد:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

متأسفانه ، هیچ راهی برای فیلتر کردن این وب سایت ها که منبع خوبی برای ویکی پدیا هستند وجود ندارد ، اما می توانیم با فیلترها باریک شویم تا نمونه ای کوچکتر برای کار با آن بدست آوریم.

ابتدا ، صفحات زنده و انگلیسی را انتخاب می کنیم ، زیرا اینها تنها انواع صفحاتی هستند که می توانیم از ویکی پدیا به آنها پیوند بزنیم.

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

دوم ، اجازه دهید برای وب سایت های “معتبر” فیلتر کنیم. برای انجام این کار ، ما می توانیم از دامنه رتبه بندی استفاده کنیم (دکتر) ، که نشان دهنده قدرت نمایه بک لینک وب سایت است. منابع مناسب برای ویکی بسیار زیاد است دکتربنابراین من این فیلتر را تنظیم می کنم دکتر ۷۰+

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

در آخر ، اجازه دهید دکمه “یک صفحه در هر دامنه” را تنظیم کرده و از ویژگی “برجسته دامنه های بدون ارتباط” برای برجسته کردن نتایجی که به ما پیوند ندارند استفاده کنیم.

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

به یاد داشته باشید ، ما قبلاً دامنه های ارجاع را پشت سر گذاشتیم ، بنابراین ما فقط به سایتهایی علاقه مندیم که اکنون به ما پیوند نمی دهند. برای صادرات آن ، فقط “صادرات” را ضربه زده و کادر “فقط صفحات دارای دامنه های برجسته” را ضمیمه کرده و داده ها را دریافت می کنیم:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

اینگونه به نظر می رسد که در برگه های Google مرتب شده بر اساس دکتر:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

ما فقط بیش از ۲۵۰ هزار صفحه را فقط ۱۷۴ دامنه فیلتر کردیم. اکنون می توانید به راحتی از طریق عنوان محتوا و آدرس اینترنتی ستون ها به صورت دستی در جستجوی منابع پتانسیل مناسب ویکی پدیا.

در صورت عدم رعایت دستورالعمل های قابل توجه ویکی پدیا انگلیسی چه باید کرد؟

اول از همه ، این احتمال زیاد وجود دارد که شما معیارها را برآورده نکنید. اگر به آن شلیک کردید و ارسال شما رد شد ، فشار نیاورید مگر اینکه بتوانید صفحه و منابع آن را بهبود بخشید. تعداد ارسال های رد شده ثبت شده است ، بنابراین شما ممکن است هنگامی که شما بدون شک تبدیل به یک نهاد قابل توجه شوید از آن پشیمان شوید.

من اینجا نیستم که به شما بگویم چگونه سیستم را بازی کنید. من زمان زیادی را صرف خواندن از طریق دستورالعمل های ویکی کردم تا اطمینان حاصل کنم که تمام کاری که انجام داده ام کاملاً بالاتر از سطح برنامه است.

بنابراین از قابل توجه بودن خودداری نکنید. در اینجا دو راه برای بهبود آن وجود دارد:

۱٫ قدم بردارید روابط عمومی بازی

حضور در نشریات مهم یکی از چالش برانگیزترین کارهای بازاریابی برای مشاغل است. گزینه ها و فرصت های شما به شدت به صنعت شما بستگی دارد. این معمولاً ترکیبی از موارد زیر است:

 • محصول استثنایی
 • مختل صنعت
 • مارک کارفرما و CSR فعالیت ها
 • محتوایی که ارزش پیوند دادن به آن را دارد
 • کارمندان مشهور و سفیران برند
 • به طور فعال نظارت و دنبال کردن فرصت های مطبوعات

همچنین شایان ذکر است که همه پوشش رسانه ها برابر نیستند.

بیایید بگوییم که شما یک اینفوگرافیک عالی با داده هایی که برای روزنامه نگاران جذاب است ایجاد کرده اید. ممکن است منابع خود را از منابع مطلوب تهیه کنید ، اما به احتمال زیاد برای ایجاد صفحه ویکی شما بی فایده است. به این دلیل است که تمرکز مقاله روی محتوای شما خواهد بود نه خود شرکت.

توصیه میکنم باهاش ​​مشورت کنید روابط عمومی اگر در مورد پله های خود جدی هستید ، متخصصان هستید روابط عمومی بازی کنید و نمی دانید از کجا شروع کنیم. این یک نمایش بلند مدت است که با استراتژی و مدیریت برند در هم تنیده است.

۲٫ ویکی پدیا را به زبان های دیگر امتحان کنید

آیا تجارت شما در یک کشور غیر انگلیسی زبان ریشه دارد؟ احتمالاً این موضوع بیشتر در رسانه های محلی منتشر خواهد شد تا بین المللی.

اصول قابل توجه در سراسر ویکی پدیا یکسان است اما معیارها به محلی بستگی دارد. اگر یک استارتاپ مستقر در منطقه خلیج فارس هستید ، باید کارهای بیشتری انجام دهید تا قابل توجه تر از یک استارتاپ در چک ، کشور من از آن باشید.

و معنا می یابد مقدار منابع معتبر و مستقل متناسب با تعداد گویندگان آن زبان است. پوشش جامد در دو منبع خوب تقریباً مطمئناً برای یک تجارت مستقر در چک کافی خواهد بود ، در حالی که احتمالاً این امر برای یک شرکت مستقر در آمریکا نیست.

این پیچیده ترین قسمت ایجاد صفحه ویکی شما را در بر می گیرد. فقط از اینجا راحت تر می شود.

ویکی پدیا یک پروژه همکاری آزاد است که توسط انجمن مشترکین ، ویراستاران و سرپرستان آن اداره می شود. تنها راهی که می توانید به یک عضو قابل اعتماد جامعه تبدیل شوید اینست که یک حساب کاربری مرتبط با ویرایش ها و کمکهای ارزشمند داشته باشید.

به طور خلاصه ، ثبت نام و ایجاد صفحه کاربر ویکی لازم است که جدی گرفته شود. همچنین لازم است با اعضای دیگر ارتباط برقرار کنید و اطلاعات خود را افشا کنید تضاد منافع (COI)

شما آن را به درستی خواندید. ایجاد یا ویرایش مطالب به نفع خود شما دلایل آشکار دلسرد می شود. و در حالی که ارسال پیش نویس صفحه شرکت شما ممنوع نیست ، باید به ویراستاران اطلاع دهید که شما این موارد را دارید COI.

و یکی از مکان های انجام این کار درست در صفحه کاربر شما است:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

فقط یکی از موارد استفاده کنید قالب ها جایی که نام کارفرمای خود را پر می کنید.

لطفاً تلاش کنید بدون توجه به صفحه خود ، برای بهبود ویکی پدیا تلاش کنید. این کار درستی است ، و همچنین باعث افزایش اعتبار حساب شما و شانس دستیابی شما خواهد شد COI ویرایش ها تأیید شدند.

همانطور که در صفحه کاربر من در بالا مشاهده می کنید ، مباحثی را ذکر کردم که علاقه مند به ویرایش آن هستم. می خواهم قبل از ارائه صفحه خود برای بررسی ، شما را به انجام همین کار تشویق و در چند مقاله مشارکت داشته باشم.

هرچه کمک های شما بیشتر به اینها مربوط نباشد COI بهتر ، ویرایش این به اعضای دیگر نشان می دهد که شما در مورد ویکی پدیا جدی هستید و نه فقط یک حساب کاربری.

ایجاد شهرت خود از این طریق یک مزیت بزرگ دیگر نیز دارد. شما همچنین یاد می گیرید که چگونه حرکت به ویکی پدیا CMS، بنابراین وقتی صفحه شما رسید ، شما آماده خواهید بود.

روند معمول خود را برای ایجاد طرح ها فراموش کنید. شما باید روی محتوای صفحه ویکی پدیا خود در اطراف منابع استناد خود تمرکز کنید. این بدان معنی است که شامل مواردی نیست که بعداً بتوانید به آن استناد کنید.

به یاد داشته باشید که محتوا بر اساس سه منبع عمیق معمولاً بهتر از محتوا با ۲۰ منبع خیلی خوب است. این کمک می کند تا بهترین ویرایشگران دفن و فراموش نشوند.

من همچنین توصیه می کنم از سایر شرکت های موجود در فضای خود که از قبل دارای صفحه کاملاً مستقر هستند ، الهام بگیرید.

به تمام صفحات ویکی پدیا که تا الان خوانده اید فکر کنید. آنها مقالات معمولی یا پست های وبلاگ شما نیستند.

پنج مفهوم وجود دارد که باید هنگام تهیه صفحه خود به خاطر داشته باشید:

 1. سادگی – از جملات ساده استفاده كنيد و از هرگونه عبارات غير ضروري خودداري كنيد.
 2. لحن خنثی – انتقال اطلاعات ، نه احساسات.
 3. عینیت – مغرضانه نباشید و کلمات معمول بازاریابی خود را فراموش نکنید.
 4. اثباتپذیری – با استناد به منابع خود از اطلاعات پشتیبانی کنید.
 5. اصالت – متن را از منابع خود کپی نکنید ، آن را تفسیر کنید.

این را به راحتی نگیرید. تبلیغات احتمالاً دومین دلیل شایع در رد پس از عدم توجه به موارد زیر است:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

بهترین برنامه حمله این است که منابع خود را به یک دوست بی طرف ارسال کنید ، بگذارید آنها را بنویسید و منتشر کنید. اگر این گزینه ای نیست ، نیازهای خود را کنترل کنید و بهترین صفحه را برای خوانندگان بنویسید ، نه شرکت شما.

من هنگام تهیه صفحه Ahrefs از این امر به خوبی آگاه بودم ، اما برخی از ویراستاران به چند بخش اشاره کردند که در ذهن آنها خنثی نبود.

سیدنوت

می توانید پست را در ویکی تنظیم کنید CMS فوراً ، نیازی به انجام این کار در جای دیگر نیست. فقط به خودت برو جعبه شنی، که بعداً از آن برای کپی کردن چسباندن به عنوان ارسال برای بررسی استفاده خواهید کرد.

۷٫ قالب بندی ، استناد و طبقه بندی کنید

اگر کارهای خانه خود را انجام داده اید و شهرت خود را برقرار کرده اید ، از قبل باید با نحوه ویکی پدیا کاملاً آشنا باشید CMS آثار. من در اینجا فقط چند مورد را برجسته خواهم کرد.

اولین الگوی infobox است که برای پروفایل های شرکت مناسب است:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

این را در زیر خواهید یافت درج -> الگو -> شرکت Infobox:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

بعدی به نقل قول می آید ، که بسیار آسان ساخته شده است. ویکی استنادها را بر اساس الف ایجاد می کند آدرس اینترنتی یا یک کتاب شابک.

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

جزئیات استناد در ویکی پدیا.

این سیستم کاملاً مناسب نیست. من با برخی از عدم دقت در اطلاعات استناد مواجه شده ام. اطمینان حاصل کنید که ویکی تولید می کند و در صورت لزوم آن را تصحیح کنید.

و در آخر ، خوب است که دسته هایی را برای ارتباط بهتر صفحه خود با بقیه ویکی پدیا درنظر بگیرید.

در حالی که می توانید این کار را در مرحله تهیه پیش نویس انجام دهید ، پیوندهای دسته بندی باید تا زمان تایید صفحه غیرفعال شوند. اضافه کردن طبقه بندی پس از آن ساده تر است.

ابتدا باید گزینه in را روشن کنید تنظیمات برگزیده -> ابزارک -> ویرایش -> HotCat:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

سپس فقط با کلیک کردن اینجا ، از الگوی طبقه بندی در انتهای پست خود استفاده کنید:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

باز هم با نگاهی به مقوله های مشاغل مرتبط ، الهام بگیرید. این چیزی است که من برای آن اقدام کردم:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

۸٫ آماده شوید تا برای بررسی ارسال کنید

آخرین کاری که من توصیه می کنم قبل از ارسال مقاله برای بررسی ، انجام بحث های فعلی راجع به آن باشید مقالاتی برای حذف (AfD)

تعدادی از صفحات پیشنهادی AfD ، استدلال سردبیران ویکی را بررسی کنید و از آن یاد بگیرید. بحث در مورد منابع خاص و اینکه چرا نمی توان از آنها برای تعیین اهمیت استفاده کرد ، مفید هستند.

بعد از اتمام پرداخت مقاله ، شما آماده هستید تا این مقاله را طی کنید مقاله برای فرآیند ایجاد.

فرایند AfC همه چیزهایی را که باید بدانید و انجام دهید از جمله افشای اطلاعات به شما می گوید COI قبل از اینکه تو شروع کنی. من به عنوان یک کارمند Ahref برای گزینه “من هزینه ای برای ویرایش پرداخت شده ام” مراجعه کردم:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

همچنین توصیه می شود پس از اتمام کار با صفحه از طریق نظرات ، آن را فاش کنید …

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

… و صفحات گفتگو:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

جعبه ای که در صفحه بحث در بالا مشاهده می کنید می تواند روند بررسی را سریعتر کند. به این دلیل است که پیش نویس مناسب ترین ویرایشگران را طبقه بندی و برجسته می کند.

می توانید بررسی کنید دایرکتوری WikiProjects و آن را در انتهای پست صفحه بحث خود اضافه کنید. در مورد من ، این {{بازاریابی WikiProject بود و تبلیغات}}.

این بررسی می تواند هر چیزی بین چند ساعت تا چند هفته طول بکشد. اولین ارسال من در حقیقت طی یک یا دو روز رد شد:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

پس چه اشتباهی پیش آمد؟

من احتمالاً اشتباه کردم که منابع بسیار زیادی را نیز ذکر کنم که در آن احترام بی اهمیت بودند. در حالی که هنوز هم استفاده از این موارد به عنوان مرجع معتبر است ، اما به اعتبار آن توجه نمی کنند.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، نباید انتظار داشته باشید که نظررسان همه مراجع شما را مرور کنند. منابع عالی را با منابع کمتری رقیق کردم.

من هنوز چند منبع را در بر می گیرم که قابل توجه تلقی نمی شوند. هدف آنها پشتیبانی از اطلاعاتی است که باعث می شود صفحه به خوبی جریان یابد و برخی واقعیت های جالب را برجسته کند.

ارسال دوم زمان بیشتری برد. من در اوایل با یک سؤال اضافی از یک ویرایشگر اطلاع رسانی کردم COI

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

… اما آنها گفتگو را ادامه ندادند.

چند هفته بعد ، شخص دیگری در مورد منابع ما و چند قسمت اظهار نظر کرد که شاید بی طرف نبوده باشد. من از آنها تشکر کردم ، مسائل را برطرف کردم و سرانجام بعد از دو ماه از ارسال اولیه ، صفحه را تأیید کردم.

مهم نیست که ارائه شما چقدر خوب باشد ، همیشه جایی برای بهبود وجود خواهد داشت. آماده شوید تا در صفحات گفتگو و در نظرات با سردبیران درگیر شوید. در حالی که معیارهای پذیرش ارسال ها تا حدی تابع موضوع هستند ، سعی نکنید استدلال کنید.

بله ، برخی از رقبای شما ممکن است صفحات ویکی را تأیید کرده باشند که از هر نظر بدتر هستند ، اما این یک دلیل معتبر برای تأیید صفحه شما نیست.

شخصی در واقع بحث بحث صفحه حذف را به نفع ما اظهار داشت و یکی از استدلال ها در مورد دیگری بود سئو شرکت های نرم افزاری با صفحات ویکی مصوب:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

خوب ، که به پهلو رفت. بحث در صفحه ما بحث AfD را برای همه به وجود آورد سئو شرکت های نرم افزاری با صفحه ویکی. برخی از صنایع فقط در ویکی پدیا این مشکل را دارند.

کار شما حتی اگر صفحه شما تأیید شود و چسبیده باشد انجام نمی شود. برخی صفحات نسبت به بقیه مستعد حملات و ویرایش بد هستند. این قیمتی است که ما برای داشتن پروژه های همکاری آزاد باید بپردازیم.

حتماً صفحه خود را رصد کنید تا اگر شخصی ویرایش کند ، مطلع شوید. هنگام ارسال مقاله یا انتشار تغییرات ، فقط کادر را علامت بزنید:

عکس نحوه ایجاد صفحه ویکی پدیا (گام به گام)

این گفته را بخاطر بسپار که فقط باید تغییراتی را که قابل اثبات نیست ، دوباره برگردان یا ویرایش کن. اگر کسی چیز بدی درباره شرکت شما اضافه کرده است که توسط منابع معتبر پشتیبانی می شود ، آن را آنجا بگذارید. این بخشی از نگه داشتن صفحات خنثی و عینی است.

برای شما سردبیران آرزو می کنم

افکار نهایی

من با این راهنما سه هدف داشتم:

 • به شما کمک می کند تا درک کنید که آیا برند شما به اندازه کافی برای صفحه ویکی پدیا قابل توجه است یا خیر.
 • شما را از طریق فرایند ارسال ویکی پدیا به کارآمدترین روش دریافت کنید.
 • شما را متقاعد می کنید که مرتباً در ویکی پدیا مشارکت کنید.

البته بهترین سناریو این خواهد بود که چنین مارک محبوب و جالبی داشته باشید که همکاران مستقل صفحه را برای شما ایجاد کنند. این اتفاق احتمالاً هنگامی رخ می دهد که به سطح مشخصی از قابل توجه برسید.

همچنین ممکن است در مورد خدمات پولی که ادعا می کنند صفحه ویکی پدیا خود را به دست آورند ، تعجب کنید. برای من ، صرف وجود اینها احساس سایه می کند ، بنابراین من حتی آنها را بررسی نکرده ام. من یک نفر داشتم که در رسانه های اجتماعی با من تماس می گرفت و ادعا می کرد که ویراستاری هستم که اظهار نظر من را قبول می کند من این را نادیده گرفتم و شما نیز باید از آنها چشم پوشی کنید.

همانطور که قبلاً می دانید ، یک ارسال تأیید شده به هر حال به راحتی حذف می شود و تصویب طراحی دقیقاً مهمات بیشتری به بازرسان می دهد. همه چیزهایی که شما باید در مورد ارزیابی از اهمیت آن بدانید در بالا ذکر شده است.

آیا فراموش نکردم که چیزی را ذکر کنم؟ آیا در مورد صفحات مارک ویکی پدیا سوالی دارید یا تجربه خود را دارید؟ پینگ من توییتر.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *