نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

قبل از اینکه به دنبال ایده های کلمات کلیدی برویم ، مطمئن شوید که اصول اولیه را درک می کنیم.

کلمات کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که افراد در موتورهای جستجو تایپ می کنند. آنها همچنین به عنوان جستجوی جستجو یا “سئو کلید واژه ها.”

تحقیقات کلمه کلیدی چیست؟

تحقیقات کلمات کلیدی فرایند یافتن کلمات کلیدی است که می خواهید در موتورهای جستجو برای آنها رتبه بندی کنید. این در مورد درک مشتری های بالقوه در جستجوی چیست و چگونه است.

همچنین شامل تجزیه و تحلیل و مقایسه کلمات کلیدی برای یافتن بهترین فرصت ها است.

چرا تحقیقات کلمات کلیدی مهم است؟

تحقیق در مورد کلمات کلیدی تنها راهی است که می توان مردم در موتورهای جستجو تایپ می کنند. برای جلوگیری از ایجاد محتوا درباره موضوعاتی که کسی در جستجوی آنها نیست ، باید این را بدانید. بسیاری از دارندگان وب سایت این اشتباه را انجام می دهند و احتمالاً بخش بزرگی از این دلیل باعث می شود ۹۰٫۶۳ درصد صفحات از Google ترافیکی نداشته باشند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

تحقیقات کلید واژه همچنین به شما کمک می کند تا به سؤالاتی مانند:

 • رتبه بندی برای این کلمه کلیدی چقدر دشوار خواهد بود؟
 • اگر رتبه بندی برای این کلمه کلیدی داشته باشم چقدر می توانم ترافیک کسب کنم؟
 • برای رتبه بندی این کلمه کلیدی چه محتوایی باید ایجاد کنم؟
 • آیا افرادی که در جستجوی این کلمه کلیدی هستند به احتمال زیاد می توانند مشتری من شوند؟

دانستن پاسخ این سؤالات به شما کمک می کند تا نبردهای خود را عاقلانه انتخاب کنید.

تحقیقات کلمات کلیدی با درک چگونگی جستجوی مشتریان برای تجارت شما شروع می شود. می توانید قبل از انتخاب بهترین چیزها ، آن دانش را با ابزارها ترکیب کنید تا ایده های کلیدی بیشتری پیدا کنید.

در اینجا نحوه انجام این کار در چهار مرحله ساده آورده شده است.

 1. کلمات کلیدی “طوفان مغزی”
 2. ببینید رقبای شما برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی می کنند
 3. از ابزارهای تحقیق در مورد کلید واژه استفاده کنید
 4. طاقچه خود را مطالعه کنید

۱٫ کلمات کلیدی “مغز بذر”

کلمات کلیدی بذر پایه و اساس فرآیند تحقیق کلمه کلیدی است. آنها طاقچه شما را تعریف می کنند و به شما در شناسایی رقبا کمک می کنند. شما همچنین می توانید کلمات کلیدی بذر را به ابزار کلمه کلیدی وصل کنید تا هزاران ایده برای کلمات کلیدی پیدا کنید (به زودی در این مورد).

اگر قبلاً محصولی یا شغلی دارید که می خواهید بصورت آنلاین آن را تبلیغ کنید ، ارائه کلمات کلیدی بذر آسان است. فقط در مورد آنچه افراد وارد Google می شوند فکر کنید تا آنچه را ارائه می دهید پیدا کنید.

به عنوان مثال ، اگر کامپیوتر و قطعات بفروشید ، کلمات کلیدی بذر ممکن است:

 • کامپیوتر
 • لپ تاپ
 • کامپیوتر
 • مادربرد

اگر می خواهید کلمات کلیدی بذر را بیابید ، بررسی کنید نتایج جستجو گزارش در کنسول جستجوی Google. این نشان می دهد تا ۱۰۰۰ کلمه کلیدی که قبلاً برای آنها رتبه بندی شده اید.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

رتبه بندی کلمات کلیدی برای ۱۰۰۰ کلمه کلیدی برتر از طریق کنسول جستجوی Google.

اگر کنسول جستجوی Google را تنظیم نکرده اید یا نمی خواهید بیش از ۱۰۰۰ کلمه کلیدی را ببینید ، از Explorer سایت Ahrefs استفاده کنید. فقط سایت خود را وصل کنید و بررسی کنید کلید واژه های ارگانیک گزارش.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

رتبه بندی کلمات کلیدی برای کلیه کلمات کلیدی در صدر ۱۰۰ از طریق سایت اکسپلورر Ahrefs.

در مورد کلمات کلیدی بذر بیش از حد وسواس نکنید. فقط باید چند دقیقه طول بکشد. به محض اینکه تعداد کمی ایده دارید ، به مرحله بعدی بروید.

۲٫ ببینید رقبای شما برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی می کنند

بررسی اینکه کلمات کلیدی شما را به چه رقمی برای رقبای شما ارسال می کند ، معمولاً بهترین راه برای شروع تحقیقات کلمات کلیدی است. اما ابتدا باید آن رقبا را شناسایی کنید. اینجاست که لیست کلمات کلیدی طوفان مغز شما مفید است. فقط یکی از کلمات کلیدی بذر خود را در گوگل جستجو کنید و ببینید چه کسی در صفحه اول قرار دارد.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

از اینجا ، می توانید این وب سایتها را یک به یک به Explorer Site Ahrefs وصل کنید ، سپس بررسی کنید صفحات برتر گزارش. این صفحه محبوب ترین آنها را با برآورد ترافیک ماهانه جستجو نشان می دهد. همچنین “کلید واژه برتر” هر صفحه را نشان می دهد. این کسی است که آن را به ارگانیک ترین ترافیک ارسال می کند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

با این رویکرد ، یک رقیب غالباً به شما ایده های کلیدی کلیدی می دهد تا ماه ها مشغول کار شما باشد. اما اگر بیشتر گرسنه هستید ، به این قسمت بروید دامنه های رقابتی گزارش دهید تا سایتهای بیشتری مانند رقیب خود پیدا کنید. سپس برای ایده های تقریباً نامحدود در مورد کلمات کلیدی ، فرایند بالا را بارها و بارها تکرار کنید.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

آیا مباحث زیادی را مشاهده می کنید که قبلاً پوشیده اید؟

چند سایت رقیب را به ابزار Gap Content Ahrefs وصل کنید ، سپس سایت خود را در قسمت پایین بچسبانید. برای دیدن مواردی که یک یا چند رقیب برای آنها رتبه بندی می شوند ، “نمایش کلید واژه ها” را بزنید ، اما شما نمی کنید.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

درباره انجام تجزیه و تحلیل شکاف محتوا در ایران بیشتر بیاموزید این ویدیو.

۳٫ از ابزارهای تحقیق در مورد کلید واژه استفاده کنید

رقبا می توانند منبع بزرگی از ایده های کلمات کلیدی باشند. اما هنوز تعداد کلمات کلیدی وجود ندارد که رقبای شما هدفمند نیستند ، و می توانید با استفاده از ابزارهای تحقیق در مورد کلمات کلیدی آنها را پیدا کنید.

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی همه به همان روش کار می کنند. شما یک کلمه کلیدی بذر را وصل می کنید ، و آنها ایده های کلیدی را ایجاد می کنند.

برنامه نویس کلمات کلیدی Google شاید شناخته شده ترین ابزار کلمه کلیدی باشد. استفاده رایگان است و اگرچه بیشتر برای تبلیغ کنندگان است ، اما می توانید از آن برای یافتن کلمات کلیدی استفاده کنید سئو.

بگذارید چند کلمه کلیدی بذر ما را وارد کنیم و ببینیم چه چیزی به عقب شروع می شود:

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

متوجه خواهید شد که برخی از این پیشنهادات حاوی کلمه کلیدی بذر هستند. اینها به عنوان کلمات کلیدی عبارت مطابقت شناخته می شوند. با این حال ، همه آنها با این الگوی مطابقت ندارند. دلیل این امر است که گوگل به اندازه کافی هوشمند است و می فهمید چه واژگان و عباراتی با یکدیگر فراتر از تطبیق عبارت هستند.

سیدنوت

معیار “Competition” که در Google Keyword Planner مشاهده می کنید هیچ ارتباطی با آن ندارد سئو. این نشان می دهد که چه تعداد از تبلیغ کنندگان حاضرند برای نمایش تبلیغات در نتایج جستجو برای آن کلمه کلیدی ، پول بپردازند. شما نباید به آن توجه کنید.

فراتر از کلمات کلیدی برنامه ریز ، تعداد ابزار رایگان شخص ثالث وجود دارد. این موارد تمایل دارند بسیاری از ایده های کلمات کلیدی خود را از نتایج کامل خودکار Google بکشند ، اینها پیشنهادهای جستجو هستند که در هنگام تایپ سؤال از شما نشان داده می شود.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

نتایج Google Autocomplete برای “قطعات رایانه ای”

اگرچه این ابزارها می توانند برای کشف ایده ها مفید باشند ، اما بندرت بیش از چند صد پیشنهاد ارائه می دهند. آنها همچنین تمایل دارند که تخمین حجم ماهانه جستجو را زیر سوال ببرند یا اصلاً هیچ کدام را نشان ندهند. این امر قضاوت در مورد محبوبیت نسبی کلمات کلیدی را دشوار می کند.

راه‌حل این مشکل استفاده از ابزار حرفه‌ای «حرفه‌ای» است. این ها پایگاه داده های قابل جستجو برای میلیاردها کلمه کلیدی هستند که با آنها کامل هستند سئو معیارهای. به عنوان مثال ، کلمات کلیدی اکسپلورر Ahrefs حاوی بیش از ده میلیارد کلمه کلیدی در ۱۷۱ کشور جهان است.

بگذارید چند کلمه کلیدی بذر ما را وارد کنیم و ببینیم چه تعداد ایده ایجاد می کند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

۱۹٫۲ میلیون ایده. و این فقط از گزارش “مسابقه عبارات” است. پنج گزارش دیگر از ایده های کلمات کلیدی ایده ها را از منابع دیگر بیرون می کشند.

اکنون ، ممکن است ایده های بسیار زیاد به نظر برسد ، و همینطور است. اما نگران نباشید در بخش بعدی یاد می گیرید که چگونه این موارد را کم کنید.

سیدنوت

کلمات کلیدی اکسپلورر میلیون ها کلمه کلیدی برای موتورهای جستجو نیز دارد. بینگ ، یوتیوب ، آمازون و بایدو تنها تعداد کمی از آنها هستند.

۴٫ طاقچه خود را مطالعه کنید

هر آنچه تاکنون مورد بحث قرار گرفته است ، برای تولید تقریباً نامحدودی از ایده های کلمات کلیدی کافی است. اما در همان زمان ، روند روند شما را در “صندوق” نگه می دارد. این محدود به کلمات کلیدی بذر شما است ، و این بدان معنی است که تقریباً به طور حتم برخی ایده ها را از دست نخواهید داد.

شما می توانید با مطالعه دقیق طاقچه خود این مسئله را حل کنید ، و یک نقطه شروع خوب ، مرور انجمن ها ، گروه ها و Q صنعت است.ویک سایت این به شما کمک می کند چیزهای بیشتری را پیدا کنید که مشتریان آینده نگر با آنها دست و پنجه نرم می کنند و در ابزارهای کلیدی کلیدی نشان داده نشده اند.

به عنوان مثال ، در اینجا فقط یک موضوع محبوب از زیرمجموعه / r / sugapap وجود دارد:

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

این شخص به دنبال دسکتاپ بازی است. اگر آن مبحث را به کلمات کلیدی Explorer وصل کنیم ، می بینیم که در ماه می شود ۳۶۰۰۰ جستجو ماهانه ایالات متحده، به طور متوسط.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

ما ممکن است این مورد را با استفاده از ابزارها پیدا نکردیم زیرا هیچ یک از کلمات کلیدی بذر ما را شامل نمی شود.

در اینجا چند موضوع جالب دیگر از آن زیرمجموعه ذکر شده است که شاید ارزش آن را داشته باشند:

 • ایستگاه کاری ۶۴ گیگابایتی با قیمت کمتر از ۱ دلار
 • دسک تاپ برای بازی های سبک
 • بهترین کامپیوتر بودجه برای والدین ۵۰+
 • مانیتور ۱۴۴ هرتز برای کمتر از ۱۵۰ پوند
 • پاورپک G353 در مقابل G354

در صورت مشاهده هرگونه تمایل در موضوعات ، می توانید از آنها به عنوان کلمات کلیدی بذر جدید در کلید واژه Explorer برای یافتن ایده های بیشتر استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر از “powerpec” به عنوان کلمه کلیدی بذر استفاده کنیم و گزارش “مسابقه عبارت” را بررسی کنیم ، هزاران ایده از کلمات کلیدی را مشاهده می کنیم.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

فراتر از مرور سایتها ، مشتریان شما همچنین می توانند منبع خارق العاده ای از ایده های کلمات کلیدی باشند. به یاد داشته باشید ، این افرادی هستند که قبلاً با آنها تجارت می کنید. شما می خواهید افراد بیشتری مانند آنها را به سایت خود جذب کنید.

در اینجا چند روش برای استخراج بینش از مشتری یا مشتری آورده شده است:

 • با آنها گپ بزنید
 • به ایمیل های گذشته نگاه کنید
 • از طریق درخواست های پشتیبانی مشتری جستجو کنید
 • سعی کنید سؤالات متداول را که در مکالمات گذشته به وجود آمده است به یاد بیاورید

حتماً هنگام انجام این کار به زبانی که از آنها استفاده می کنند توجه کنید. این اغلب با زبانی که ممکن است استفاده کنید متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر کامپیوتر را بصورت آنلاین می فروشید ، ممکن است مشتریان شما مشكلات مربوط به لپ تاپ های خاص را جستجو كنند. به عنوان مثال ، “بهترین ماوس برای Macbook Pro چیست”.

داشتن هزاران ایده کلمه کلیدی خوب و خوب است. اما چگونه می دانید کدام یک از آنها بهترین هستند؟ از این گذشته ، گذراندن همه آنها با دست یک کار تقریباً غیرممکن است.

راه حل ساده است: استفاده کنید سئو معیارها و داده ها برای باریک کردن چیزها و جدا کردن گندم از روی چوب.

بگذارید شش معیار کلمه کلیدی را که می توانید برای این کار استفاده کنید ، بررسی کنیم.

حجم جستجو

حجم جستجو به شما می گوید تعداد متوسط ​​تعداد کلمات کلیدی هر ماه جستجو می شود. به عنوان مثال ، “بهترین دسکتاپ بازی” دارای حجم جستجوی ماهانه ۱۰،۰۰۰ در است ایالات متحده.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

این تعداد را با میزان ترافیکی که با رتبه بندی می کنید اشتباه نکنید. حتی اگر شما موفق به رتبه شماره یک شوید ، میزان ترافیک شما از این کلمه کلیدی به ندرت از ۳۰٪ این تعداد فراتر خواهد رفت. و اگر خوش شانس باشید

در کلید واژه Explorer ، در هر گزارش ایده کلمه کلیدی یک فیلتر حجم جستجو مشاهده خواهید کرد. این امر باعث می شود هزاران کلمه کلیدی بر اساس حجم جستجو در ثانیه فیلتر شوند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

اگر می خواهید حجم جستجو را برای کشور دیگری غیر از آن ببینید ایالات متحده، ۱۷۱ مورد انتخاب وجود دارد.

توجه داشته باشید که در حالی که بیشتر ابزارهای کلیدی کلمات حجم جستجو را نشان می دهند ، تخمین ها از ابزار به ابزار دیگر متفاوت هستند. دلیل این است که هر یک از آنها متریک را به روش های مختلف محاسبه می کنند. می توانید اطلاعات بیشتر در این مورد را در دو پست پیوند یافته در انتهای این بخش بخوانید.

روند

حجم جستجوی کلمات کلیدی میانگین سالانه است. این بدان معناست که چند موقعیت وجود دارد که می توانند گمراه کننده باشند.

کلمات کلیدی مرسوم

ماهانه تخمین زده می شود ایالات متحده حجم جستجو برای “macbook pro 16” 19،۰۰۰ است.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

مشکل اینجاست که این یک میانگین سالانه است و اپل این لپ تاپ را کمتر از یک سال پیش منتشر کرد.

با نگاهی به نمودار روندها در کلید واژه Explorer ، واضح است که طی چند ماه گذشته بیش از ۱۹۰۰۰ جستجو ماهانه صورت گرفته است.
عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

کلمات کلیدی فصلی

به حجم جستجوی ماهانه ارزیابی شده برای “تصویر زمینه رایانه کریسمس” نگاه کنید.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

آیا فکر می کنید تعداد افراد مشابه هر ماه این مورد را جستجو می کنند؟ البته که نه. بیشتر جستجوها در ماه نوامبر و دسامبر رخ خواهند داد. این واقعیت در برآورد حجم جستجو منعکس نشده است ، زیرا ، دوباره متوسط ​​سالانه است. اما در نمودار روندها است.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

توجه داشته باشید که با برخی از کلمات کلیدی فصلی ، بهتر است به داده های روند در کلمات کلیدی Explorer اعتماد نکنید. به این دلیل است که ما فقط ۳۰ ماه گذشته داده ها را نشان می دهیم. برای عباراتی مانند “جام جهانی” ، این یک مشکل است. این رویداد هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد ، بنابراین فقط یک سنبله در نمودار ما وجود خواهد داشت.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

برای این نوع شرایط ، از Google Trends استفاده کنید. داده ها بیشتر برمی گردد.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

کلیک می کند

متریک Click میانگین تعداد کلیک های ماهانه در نتایج جستجو برای یک کلمه کلیدی را به شما می گوید. این مهم است زیرا همه جستجوها با کلیک های زیادی حاصل نمی شوند.

فقط نگاهی به پرسشی مانند “نحوه تصویر برداری در Mac” بیندازید.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

با وجود داشتن حجم جستجوی ماهانه ۵۳۰،۰۰۰ ، فقط ۹۵،۰۰۰ کلیک می کند.

این اتفاق می افتد زیرا گوگل به سؤال در نتایج جستجو پاسخ می دهد. نیازی نیست افراد برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود کلیک کنند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

Google برای جستجوی بیشتر و بیشتر پرس و جوها در نتایج جستجو پاسخ می دهد. به همین دلیل فیلتر Clicks در کلید واژه Explorer بسیار ارزشمند است. شما می توانید از آن برای از بین بردن ایده های کلمات کلیدی با پتانسیل ترافیک جستجوی بدبخت استفاده کنید.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

شما همچنین باید مراقب کلمات کلیدی باشید که تبلیغات پرداخت شده بسیاری از کلیک ها را “دزدی” می کند. به عنوان مثال ، ۵۴٪ کلیک برای “اسب بخار همه در یک رایانه” به تبلیغات پولی می رود.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

پتانسیل ترافیک

حجم جستجو و کلیک به شما کمک می کند محبوبیت یک کلمه کلیدی را درک کنید. اما ممکن است چندین مترادف و تغییرات برای آن کلمه کلیدی وجود داشته باشد ، و شما اغلب می توانید همه کسانی را که دارای یک صفحه هستند هدف قرار دهید.

به عنوان مثال ، کلمه کلیدی “کامپیوتر بازی ۴۰۰ دلاری” حدود ۱۱۰۰ جستجو و ۱۰۰۰ کلیک در ماه دریافت می کند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

اگر فرض کنیم ۳۰٪ کلیک به صفحه اول برویم ، در صورت رتبه شماره یک می توانیم حدود ۳۳۰ بازدید در ماه به این صفحه داشته باشیم. یا می توانیم؟

در کلید واژه Explorer ، می توان میزان تخمین ترافیک را به صفحات رتبه بندی برتر مشاهده کرد. و به نظر می رسد که نتیجه برتر از بازدید تخمین زده می شود حدود چهار برابر بازدیدکننده داشته است.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

این اتفاق می افتد زیرا صفحه از صدها کلمه کلیدی عبور و مرور می کند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

رتبه بندی برای بیش از یک کلمه کلیدی مانند این کاملاً عادی است. ما سه میلیون جستجوی جستجو را مطالعه کردیم و دریافتیم که متوسط ​​صفحه رتبه برتر در ۱۰ رتبه برتر برای تقریباً ۱۰۰۰ کلمه کلیدی دیگر است.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

اخلاقی داستان: فقط در مورد حجم جستجوی آنها (یا کلیک) کلمات کلیدی را قضاوت نکنید. برای برآورد پتانسیل ترافیک جستجو در موضوع ، به نتایج رتبه برتر نگاه کنید.

کلید واژه

مشکل کلیدیKD) هست یک سئو متریک که قصد دارد در مورد دشواری رتبه بندی نسبی کلمات کلیدی قضاوت کند. این در مقیاس از صفر تا صد به ثمر می رسد ، و امتیاز بالاتر از آن سخت ترین است.

بیشتر ابزارهای تحقیق در مورد کلمات کلیدی دارای نمره مشابهی هستند ، اما محاسبه آن متفاوت است. ما پایه های خود را در پروفایل های بک لینک صفحات قرار می دهیم که در ۱۰ رتبه برتر قرار دارند زیرا بک لینک ها یک عامل رتبه بندی قوی هستند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

رتبه بندی نمرات دشواری برای مقایسه هزاران کلمه کلیدی در مقیاس مفید است. شما می توانید این کار را با KD در کلید واژه Explorer فیلتر کنید.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

با این وجود ، همیشه باید کلید واژه های کلیدی را قبل از ادامه کار ارزیابی کنید زیرا عوامل زیادی بر دشواری رتبه بندی تأثیر می گذارد. فقط نمی توان پیچیدگی الگوریتم رتبه بندی گوگل را به یک عدد دو رقمی کاهش داد.

همچنین شایان ذکر است که شما لزوماً از کلمات کلیدی با مشکل زیاد خودداری کنید. بستگی به تعادل بین ارزش تجاری و دشواری رتبه بندی آن دارد. ممکن است برخی از کلمات کلیدی برای درجه بندی بسیار آسان باشد ، اما بازدید کننده هایی که ارسال می کنند هرگز مشتری نخواهند شد. رتبه بندی دیگر اما تغییر در بازی برای تجارت شما دشوار خواهد بود.

هزینه برای هر کلیک (CPC)

هزینه برای هر کلیک (CPC) نشان می دهد که تبلیغ کنندگان چقدر مایل به پرداخت هزینه های تبلیغات آگهی از یک کلمه کلیدی هستند. این یک تبلیغ بیشتر از SEO برای تبلیغ کنندگان است ، اما می تواند یک پروکسی مفید برای ارزش یک کلمه کلیدی باشد.

به عنوان مثال ، کلمه کلیدی “خدمات پشتیبان رایانه” دارای مقدار بالایی است CPC. به این دلیل است که بسیاری از جستجوگران به دنبال خرید راه حل های پشتیبان ابری هستند که می توانند صدها دلار در ماه هزینه کنند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

این داستان خلاف “نحوه تهیه نسخه پشتیبان از رایانه” است. به این دلیل است که بیشتر جستجوگران به دنبال خدمات پولی نیستند. آنها به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات شخصی خود هستند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

نکته مهمی که باید در مورد آن بدانید CPC این است که بسیار متغیرتر از حجم جستجو است. در حالی که تقاضای جستجو برای یک کلمه کلیدی ماهانه در نوسان است ، آن است CPC می تواند هر دقیقه تغییر کند. این بدان معنی است که CPC مقادیری که در ابزارهای کلیدی کلیدی شخص ثالث مشاهده می کنید تصاویر به موقع هستند. اگر داده های واقعی را می خواهید ، باید از AdWords استفاده کنید.

این گفت ، CPC یک روش احمقانه برای قضاوت درباره ارزش یک کلمه کلیدی نیست.

به عنوان مثال ، اگرچه کلمه کلیدی “خدمات پشتیبان رایانه” از مقدار بالایی برخوردار است CPC، به ویژه برای سایتی که رایانه ها و قطعات فروش کننده آن را می فروشد ، سودآور نخواهد بود. فقط راهی برای کسب درآمد از این ترافیک وجود ندارد.

می توانید ایده های کلمات کلیدی را توسط فیلتر کنید CPC در کلمات کلیدی Explorer.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

محدود کردن لیست شما به امیدوار کننده ترین کلمات کلیدی شروع خوبی است. اما به احتمال زیاد شما هنوز ایده های زیادی دارید. این می تواند بسیار زیاد باشد ، زیرا دشوار است بدانید از کجا شروع کنید.

در این بخش ، سه روش برای گروه بندی کلمات کلیدی برای اضافه کردن ساختار به لیست شما توضیح می دهیم.

 1. گروه توسط موضوع والدین
 2. گروه بر اساس هدف جستجو
 3. گروه براساس ارزش تجاری

۱٫ گروه توسط موضوع والدین

بیایید بگوییم که شما این کلمات کلیدی را در لیست خود قرار داده اید:

 • ساخت کامپیوتر
 • آیا ساخت کامپیوتر آسان است؟
 • چقدر برای ساخت کامپیوتر شخصی خود
 • برای ساخت یک کامپیوتر به چه چیزی نیاز دارید
 • چگونه لپ تاپ خود را بسازید

شاید تعجب کنید ، آیا باید برای هر کلمه کلیدی صفحه متفاوتی بسازید یا همه آنها را در یک صفحه واحد هدف قرار دهید؟

پاسخ تا حد زیادی به نحوه مشاهده Google این کلمات کلیدی بستگی دارد. آیا آنها را بخشی از همان مبحث می بیند (یعنی ، چگونه می توان یک کامپیوتر ساخت)؟ یا آیا همه آنها را مباحث فردی می داند؟ با مشاهده نتایج Google می توانید از این امر حس کنید.

به عنوان مثال ، تعداد معدودی از همان صفحات را می بینیم که برای “ساخت رایانه” طبقه بندی شده اند و “آیا ساخت کامپیوتر آسان است”.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

ما همچنین می بینیم که بیشترین نتایج برای هر دو جستجو پستهایی در مورد ساخت a است کامپیوتر. این به ما می گوید که “آیا ساخت یک کامپیوتر آسان است” زیرمجموعه ای از موضوع گسترده تر ساخت a کامپیوتر. به همین دلیل احتمالاً هدفمندتر ساختن هر دو کلمه کلیدی در یک صفحه واحد نسبت به ایجاد دو صفحه جداگانه است.

با این حال ، اگر ما به نتایج “چگونه می توان لپ تاپ خود را بسازیم” نگاه می کنیم ، برعکس می بینیم:

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

تقریباً تمام نتایج راهنماهای مربوط به ساخت لپ تاپ است ، نه رایانه شخصی. این به ما می گوید که “چگونه لپ تاپ خود را بسازیم” بخشی از یک موضوع گسترده نیست. برای رتبه بندی این کلمه کلیدی احتمالاً باید یک راهنمای جداگانه بنویسیم.

مشکل این رویکرد این است که ، در حالی که کار می کند ، بسیار مقیاس پذیر نیست. شما نمی توانید نتایج جستجو را برای هر یک از ایده های کلمات کلیدی موجود در لیست خود بررسی کنید. خیلی طول می کشد

در کلید واژه Explorer ، راه حل ما برای حل این مشکل نشان دادن “موضوع والدین” برای هر کلمه کلیدی است. این به شما می گوید آیا فکر می کنیم شما می توانید در عوض هدف قرار دادن یک موضوع گسترده تر ، برای کلمات کلیدی مورد نظر خود رتبه بندی کنید. برای شناسایی “موضوع والدین” ، صفحه برتر را برای کلمه کلیدی می گیریم و کلمه کلیدی را پیدا می کنیم که بیشترین ترافیک را به صفحه ارسال می کند.

بیایید کلید واژه های ما را از قبل به کلید واژه Explorer وصل کرده و “مباحث والدین” آنها را بررسی کنیم.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

آنچه در اینجا می بینیم ، آنچه را که در نتایج جستجو مشاهده کردیم ، نشان می دهد. اکثر کلمات کلیدی ما کلمات کلیدی با دم بلند هستند که تحت همان موضوع والدین قرار می گیرند. این تنها “نحوه ساخت یک لپ تاپ” است که دارای یک موضوع والدین متفاوت است و به صفحه ای از آن نیاز دارد.

برای گروه بندی کلمات کلیدی در لیست خود توسط موضوع والدین در کلید واژه Explorer ، فقط بر اساس ستون موضوع والدین مرتب شوید.

۲٫ گروه بر اساس جستجو

بیایید بگوییم که شما این کلمات کلیدی را در لیست خود دارید:

 • لپ تاپ های بازی زیر ۱۰۰۰
 • نحوه ساخت یک کامپیوتر
 • لپ تاپ های hp
 • کامپیوتر رومیزی
 • بهترین لپ تاپ بازی

اگر یک فروشگاه اینترنتی را با یک وبلاگ اداره می کنید ، باید درک کنید که باید با پست های وبلاگ در مقابل صفحات فروشگاه ، کدام یک را هدف قرار دهید.

برای برخی از کلمات کلیدی ، این واضح است. شما نمی خواهید برای “نحوه ساخت رایانه” یک صفحه محصول ایجاد کنید زیرا معنی ندارد. واضح است که جستجوگران می خواهند یک پست وبلاگ توضیح دهند که چگونه می توانند یک ساختمان را ایجاد کنند کامپیوتر، نه یک صفحه فروش کامپیوتر قطعات.

اما یک کلمه کلیدی مانند “لپ تاپ های بازی زیر ۱۰۰۰” چیست؟ آیا باید این هدف را با یک پست وبلاگ در مورد بهترین لپ تاپ های بازی یا صفحه دسته بندی تجارت الکترونیکی نشان دهید که تمام لپ تاپ های بازی شما را مانند ۱۰۰۰ زیر می فروشید؟

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

با توجه به اینکه احتمالاً هدف شما از فروش لپ تاپ های بیشتر است ، احتمالاً غریزه شما با داشتن تمام لپ تاپ هایی که برای فروش دارید یک صفحه دسته ایجاد می کند.

این یک حرکت اشتباه است زیرا آن نوع از محتوا با آنچه جستجوگرها می خواهند با یکدیگر مطابقت نداشته باشند – در غیر این صورت به عنوان جستجو شناخته می شود.

چگونه می دانیم؟ اگر به صفحات برتر این کلمه کلیدی در گوگل نگاه می کنید ، تقریباً همه آنها پست های وبلاگ هستند که لیست بهترین لپ تاپ های بازی را برای قیمت دارند.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

Google هدف را بهتر از هر کس درک می کند ، بنابراین نتایج برتر برای یک کلمه کلیدی اغلب یک پروکسی خوب برای هدف جستجو هستند. اگر می خواهید بهترین فرصت برای رتبه بندی را داشته باشید ، باید همان نوع مطالب را ایجاد کنید که قبلاً رتبه اول را در صفحه اول مشاهده می کنید.

می توانید نتایج برتر برای کشور خود را در کلید واژه Explorer مشاهده کنید. فقط “SERP“مراقبت

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

As you’re assessing keyword ideas, you can use lists in Keywords Explorer to quickly and easily group keywords by intent.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

۳٫ Group by business value

Let’s say that you have these keywords on your list:

 • how to build a pc
 • what is a computer
 • dell xps 13 vs macbook pro
 • macbook pro 16 review
 • hp laptop elitebook 2570p intel core i5 3210m newegg

To gauge the value of these keywords, many content marketers and SEOs will map them to the buyer’s journey. That’s the process people go through before making a purchase. Conventional wisdom says that the earlier people are in their journey, the less likely they are to buy.

How do people do this? The most popular method is to group keyword ideas into three buckets: TOFU, MOFU, and BOFU. Generally speaking, TOFU keywords have the highest traffic potential, but visitors aren’t looking to buy anything just yet. و MOFU و BOFU keywords will bring you less traffic, but those people are closer to becoming your customers.

Here are some examples for TOFU, MOFU, and BOFU keywords for Ahrefs:

 • Top of the funnel (TOFU): online marketing, what is SEO, how to grow website traffic.
 • Middle of the funnel (MOFU): how to do keyword research, how to build links, how to do website audit
 • Bottom of the funnel (BOFU): ahrefs vs moz, ahrefs reviews, ahrefs discount

At Ahrefs, we think that this concept is limiting and perhaps even misleading.

Here are three reasons why:

First, it doesn’t take into account that you can take someone barely “problem aware” and walk them through all stages of the buyer’s journey on one page. That is what direct response copywriters are known for. They don’t create their ads based on TOFU/MOFU/BOFU. They create one ad that takes the reader from barely understanding their problem to buying your solution.

Second, it’s quite challenging to assign each keyword a definitive TOFU, MOFU, or BOFU label because things aren’t always that clear cut. For example, “link building tool” could be a MOFU یا BOFU keyword for us. It depends on how you look at it.

Third, some marketers broaden their definition of TOFU to such a degree that they end up covering unrelated topics. Case in point: Hubspot has a blog post about the shrug emoji that gets lots of traffic.

عکس نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO (راهنمای مبتدی)

Given that HubSpot sells inbound marketing software, this topic is so TOFU that it would be almost impossible to convert those visitors into customers. Hardly any of them will ever need what HubSpot sells.

For this reason, we prefer not to map keywords to the buyer’s journey and argue about TOFU, MOFU, or BOFU. Instead, we’ve created a simple and objective “business score” that helps us determine the value of a keyword for us. And this is based mainly on how well we can pitch our product in our content.

Here’s an example of the scoring criteria we use for blog topics:

 • ۳: our product is an irreplaceable solution for the problem;
 • ۲: our product helps quite a bit, but it’s not essential to solving the problem;
 • ۱: our product can only be mentioned fleetingly;
 • ۰: there’s absolutely no way to mention our product.

By pairing this score with the estimated search traffic potential of a topic, we’re able to get a good idea of which topics are most valuable for our business. You’ll notice that we barely have any posts on our blog with a business score of zero where there are no mentions of our product.

Keyword prioritization isn’t exactly the final step in the keyword research process. It’s more something that you should do as you go through the steps above. As you’re looking for keywords, analyzing their metrics, and grouping them, ask yourself:

 • What is the estimated traffic potential of this keyword?
 • How tough is the competition? What would it take to rank for it?
 • Do you already have content about this topic? If not, what will it take to create and promote a competitive page?
 • Do you already rank for this keyword? Could you boost traffic by improving your rank by a few positions?
 • Is the traffic likely to convert into leads and sales, or will it only bring brand awareness?

Just remember that you’re not only looking for “easy to rank for” keywords. You’re looking for those with the highest return on investment.

Focusing only on low-difficulty keywords is a mistake that a lot of website owners make. You should always have short, medium, and long-term ranking goals. If you only focus on short-term goals, you’ll never rank for the most lucrative keywords. If you only focus on medium and long-term goals, it’ll take years to get any traffic.

Think of it like this: picking low-hanging fruit is easy, but those at the top of the tree are often juicier. Does that mean it’s not worth picking the ones at the bottom? No. You should still pick them. But you should also plan ahead and buy a ladder for the ones at the top now.

Let’s wrap this up

That’s it—everything you need to know to create a winning keyword strategy in one simple guide. If you want to see how to put it into action from start-to-finish, watch this video:

https://www.youtube.com/watch?v=OMJQPqG2Uas

Want to keep learning? Take a look at these keyword research tips.

Feel that we missed something? Ping me on Twitter.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *