نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

تجزیه و تحلیل رقابتی فرآیند شناسایی و تحقیق در مورد رقبای شما برای به دست آوردن اطلاعاتی است که برای کسب مزیت رقابتی نیاز دارید.

شما باید به عنوان بخشی از تحقیقات بازار خود ، یک تحلیل رقابتی انجام دهید. تنها در این صورت است که می توانید یک استراتژی بازاریابی م toثر برای هدایت کشتی در مسیر درست ایجاد کنید.

در اینجا نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی در ۸ مرحله ساده آورده شده است:

 1. رقبای خود را پیدا کنید
 2. اطلاعات پیشینه را بدست آورید
 3. محصولات و خدمات رقبا را تجزیه و تحلیل کنید
 4. با هدف گیری و موقعیت یابی آنها آشنا شوید
 5. کانال های توزیع رقبا را کشف کنید
 6. در استراتژی های ارتباطی فرو بروید
 7. مقداری خرید شبح انجام دهید
 8. انجام الف SWOT تحلیل و بررسی

رقیب هر شرکتی است که همان مشکلی را که شما در بازار هدف خود دارید حل کند.

به عنوان مثال ، پپسی و کک رقبا هستند زیرا آنها یک چیز را به همان بازار می فروشند. با این حال ، هر تجارت مشابه یک رقیب مستقیم نیست ، که این یک اشتباه رایج است که مردم مرتکب می شوند.

به عنوان مثال رستوران ها و کافه ها را در نظر بگیرید. هر دوی آنها مکانی برای غذا خوردن هستند ، اما با یکدیگر رقابت نمی کنند. رستوران ها برای وعده های غذایی هستند ، در حالی که کافه ها برای لقمه های سبک یا نوشیدن غذا هستند. این داستان مشابه برای راه حل های مستقل در مقابل شرکت است. این محصولات ممکن است مشابه باشند ، اما راه حل های مشابه برای هر دو آمار جمعیتی جذاب نیست.

اکنون که این را فهمیدید ، اولین قدم شما پیدا کردن ۳-۵ رقبای مرتبط است (هر چیزی بیش از حد مجاز است).

در اینجا سه ​​روش برای انجام آن وجود دارد:

الف) به همپوشانی کلمات کلیدی نگاه کنید

همه باید حداقل یک رقیب بشناسند و شما می توانید با استفاده از این اطلاعات دیگران را پیدا کنید. فقط دامنه رقیب خود را در Ahrefs ’Site Explorer متصل کنید و بررسی کنید دامنه های رقابتی گزارش. این وب سایت های دیگری را نشان می دهد که دارای رتبه بندی بسیاری از کلمات کلیدی مشابه رقبای شناخته شده شما هستند.

به عنوان مثال ، اگر در ConvertKit کار می کنید ، ممکن است به دنبال سایت هایی باشید که با MailChimp رقابت می کنند.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

فقط بخاطر داشته باشید که همه آن دامنه ها رقبای تجاری شما نخواهند بود. برخی از وب سایت ها ممکن است از همان ترافیک با بازاریابی وابسته یا تبلیغات کسب درآمد کنند.

اگر از Ahrefs استفاده نمی کنید ، سعی کنید در Google جستجو کنید related:competitor.com.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

این اپراتور جستجو سایت های مربوط به یک دامنه داده شده را پیدا می کند. خوب کار می کند اما نکته منفی این است که معمولاً فقط تعداد انگشت شماری از سایت های مرتبط را پیدا می کند. در این مورد ، MailChimp ، Aweber ، Campaign Monitor و سه نفر دیگر.

برای ادامه این مقاله ، من از Mailchimp به عنوان نمونه رقیب استفاده خواهم کرد زیرا احتمالاً مارکی است که از قبل می شناسید.

ب) ببینید چه کسی تبلیغ می کند

جستجوی مشاغلی که کلمات کلیدی صنعت را پیشنهاد می دهند می تواند نسبت به همپوشانی ترافیک ارگانیک کمی مطمئن تر باشد. دلیل آن این است که تمایل دارد رقبا را به جای وبلاگ ها یا سایت های دیگر با مدل های مختلف تجاری ، مستقیم هدایت کند.

به عنوان مثال ، به تبلیغات “نرم افزار بازاریابی ایمیل” نگاه کنید.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

هر دوی این تبلیغ کنندگان رقیب مستقیم ConvertKit یا MailChimp هستند زیرا نرم افزار بازاریابی ایمیل را می فروشند.

اگر می خواهید این روش را افزایش دهید ، از تاریخچه تبلیغات گزارش را در Ahrefs ’Keywords Explorer مشاهده کنید تا داده های تبلیغات جستجوی تاریخی را برای کلمات کلیدی مرتبط مشاهده کنید. به عنوان مثال ، می بینیم که ۳۰۷ دامنه در طول تاریخ هزینه تبلیغات را در کلمات کلیدی مانند “برنامه بازاریابی ایمیل” و “نرم افزار بازاریابی ایمیل” پرداخت کرده اند.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

ج) به لیست های دسته بندی نگاه کنید

هر کاری را که می فروشید یا انجام می دهید ، می توانید شرط بندی کنید که وب سایتی وجود دارد که شرکت هایی را که همان کار را انجام می دهند ، نظارت می کند.

یک محصول نرم افزاری دارید؟ شرکت های لیست شده در دسته ها را در بررسی کنید G2 یا گزینه ها.

صاحب مشاغل محلی هستید؟ بررسی Yelp و گزینه های آن.

سس گوجه فرنگی می فروشید؟ وجود دارد لیست کردن برای آن نیز

این روش سریع و سرراست است. با این حال ، شرکت های ذکر شده در یک رده مرتبط همیشه رقبای شما نخواهند بود. شما هرگز نمی دانید که چگونه شرکت ها در لیست قرار گرفته اند.

مرحله اقدام

۳-۵ رقیب مرتبط را انتخاب کنید و آنها را به الگو اضافه کنید. این کار را می توانید با مراجعه به وب سایت های آنها و اطمینان از ارائه محصولات یا خدمات مشابه به شما انجام دهید.

۲٫ اطلاعات پیش زمینه را بدست آورید

دانستن چگونگی تأسیس یک رقیب و داستان رشد آنها ، موارد را در متن قرار می دهد. خوب است بدانید که از نظر اندازه ، پشتوانه و بودجه در مقابل چه چیزهایی هستید.

اطلاعات زیر را بررسی کنید:

 • سال تاسیس
 • آیا سرمایه گذاران خطرپذیری وجود دارد؟
 • کدام شرکت ها را به دست آوردند؟
 • تعداد کارکنان
 • تعداد مشتری ها
 • درآمد

پاسخ به سه نقطه داده اول را در وب سایت های نمایشی شرکت مانند سایت خواهید یافت پایه کرانچ یا یاهو مالی. مورد دوم همچنین صورتهای درآمد شرکتهای تجاری عمومی را ارائه می دهد که در آن می توانید درآمد سال گذشته را پیدا کنید.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

اگر رقیب یک شرکت خصوصی باشد ، هنوز می توانید اطلاعات را پیدا کنید. با استفاده از سرویس گوگل جست و جو کن. مصاحبه های سطح C اغلب حاوی اطلاعاتی در مورد درآمد ، همراه با بینش در مورد استراتژی ، چالش ها ، با ارزش ترین بخشها و موارد دیگر است.

در آخر ، می توانید تعداد افراد استخدام شده آنها را در LinkedIn پیدا کنید.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

همه اینها به شما می گوید از نظر منابع در مقابل چه چیزی هستید و رقبا چه مقدار از بازار هدف شما را در اختیار دارد.

Mailchimp به وضوح یک غول صنعت با سابقه است:

تاسیس شد ۲۰۰۱
VC؟ Bootstrapped
شرکت های خریداری شده؟ ۵ شرکت (نرم افزار ایمیل ، ابزار طراحی / الگو ، ecom CMS، ecom API پلت فرم ، ناشر تجارت گرا)
تعداد کارمندان (LinkedIn) ۱،۱۹۰
# مشتری ۱ میلیون+ (۲۰۱۹)
درآمد $۷۰۰ متر+ (۲۰۱۹)

اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید با آنها رقابت کنید.

۳٫ محصولات و خدمات آنها را تجزیه و تحلیل کنید

درک آنچه که رقبا ارائه می دهند و واکنش بازار برای ایجاد یک مزیت رقابتی ضروری است. البته ، این بدان معنی نیست که شما باید چیزی را از آنها کپی کنید. توسعه محصول شما باید براساس خواسته های بازار هدایت شود.

این همان چیزی است که شما باید در اینجا بدانید:

ویژگی ها و راه حل ها

محصولات رقبای خود را برای خود امتحان کنید و ویژگی های آنها را یادداشت کنید. هیچ راهی درست یا غلط برای دستیابی به این مسئله وجود ندارد. ذکر همه ویژگی ها و راه حل های Mailchimp به تنهایی یک صفحه گسترده را می گیرد ، بنابراین بهتر است یک نمای کلی از سطح بالا بنویسید.

قیمت گذاری

در اکثر موارد ، پر کردن این امر آسان خواهد بود. ببینید محصولات برای چه چیزی به فروش می رسند و اگر تخفیف داشت ، توجه داشته باشید.

در مورد برخی B2B در واقع ، صفحه قیمت گذاری عمومی پیدا نخواهید کرد زیرا اغلب به قیمت های سفارشی اعتماد می کنند. برای موارد متعدد خرید مجبورید برخی از خریدها را انجام دهید و از مشتریان فعلی یا مشتریان قبلی آنها بپرسید.

نظرات مشتری

بازاریاب بودن شما را نسبت به هر نقدی که به صورت آنلاین می خوانید ، بدبین می کند. فعالیت های تولید مرور بسیار مغرضانه است ، اما سلام ، این بازاریابی نیز است.

به همین دلیل ، می خواهید بررسی هایی را که در وسط قرار دارند بررسی کنید. بررسی های پنج ستاره اغلب توسط این شرکت قابل تشویق است و مشتریان عصبانی بیشتر اوقات در گرماگرم بررسی های یک ستاره را می نویسند. به همین دلیل ، ارزشمند است که به طور عمده به بررسی ۲–۴ ستاره بپردازیم تا ایده واضح تری در مورد نظرات مردم در مورد محصولات یا خدمات رقبای شما ارائه شود.

سیستم عامل های بررسی انواع فیلترهای مفید را در بالای امتیاز بررسی ارائه می دهند. این همان گزینه های فیلتر است G2:

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

نقاط قوت و ضعف

اکنون که نمای کلی محصول را به پایان رسانده اید ، زمان جمع بندی آن فرا رسیده است. چند نقطه ضعف و قوت را بر اساس اطلاعات کالایی که تاکنون جمع آوری کرده اید ، یادداشت کنید.

این چیزی است که من برای Mailchimp دریافت کردم:

نقاط قوت این احتمالاً قادر به هر چیزی است که شما از چنین محصولی می خواهید.
نقاط ضعف گران تر از گزینه های دیگر ، احتمالاً برای یک مبتدی بسیار طاقت فرسا است.

۴- با هدف گیری و موقعیت یابی آنها آشنا شوید

مثال کافه ها در مقابل رستوران ها را به یاد دارید؟ حتی اگر هر دو غذا و نوشیدنی می فروشند ، اما با یکدیگر رقابت نمی کنند ، زیرا موقعیت و موقعیت آنها متفاوت است.

این نکته ی مهمی است. شما باید بدانید که رقبای شما به چه کسانی (بخش هدف) می فروشند و چگونه می خواهند مردم محصول و مارک (موقعیت) خود را درک کنند. فقط در این صورت مجهز خواهید بود که خود را برای رسیدن به بخش مورد نظر و جذب بیشتر مورد علاقه خود قرار دهید.

چگونه این کار را انجام می دهید؟

اولین توقف صفحه اصلی رقبا است:

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

فقط با نگاهی به صفحه اصلی MailChimp ، می دانیم که آنها ابزارهای بازاریابی را به SMB ها ارائه می دهند. این بخش اصلی آنها است.

برای عمیق تر کردن ، می توانید مصاحبه ها را با مجموعه C their آنها بخوانید ، جایی که آنها اغلب به کسانی که به آنها غذا می دهند اشاره می کنند. صفحات محصول و قیمت گذاری نیز می تواند کمک کند ، زیرا برخی از شرکت ها ردیف قیمت گذاری خود را بر اساس بخشهای هدف نامگذاری می کنند.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

بخش های هدف Cloudflare از نحوه نامگذاری برنامه های قیمت گذاری آنها کاملاً مشخص است.

تبلیغات همچنین بینش مفیدی را ارائه می دهند. آنها جایی برای کرک ندارند ، که این امر آنها را به مکانی عالی برای یادگیری موقعیت شرکت تبدیل می کند. برای شروع ، به تبلیغات جستجوی آنها نگاه کنید. این کار را می توانید با کلیک بر روی تبلیغات گزارش را در زیر برگه جستجوی پرداخت شده در سایت کاوشگر قرار دهید.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

کانال های بازاریابی گسترده مانند تلویزیون تبلیغات و بیلبوردها یکی دیگر از منابع بینش است زیرا کار اصلی آنها آگاهی بیننده از نام تجاری و مرتبط کردن آن با دارایی های خاص است. در دنیای دیجیتال ، دومین منبع برتر شما Facebook Ads است.

با مراجعه به صفحه خود ، می توانید تبلیغات فیس بوکی را که هر شرکتی در حال پخش است ، مشاهده کنید. فقط به صفحه شفافیت رفته و روی «مشاهده همه» کلیک کنید:

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

سپس روی «رفتن به کتابخانه تبلیغات» کلیک کنید:

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

سرانجام ، کشوری را انتخاب کنید یا فیلترهای بیشتری را برای انجام تغییرات تبلیغاتی خود اعمال کنید.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

با گذراندن مراحل بالا برای MailChimp ، مشخص است که SMB ها بخش اصلی آنها هستند. جالب اینجاست که آنها اکنون خود را به عنوان یک راه حل بازاریابی همه در یک موقعیت قرار داده اند – نه فقط یک برنامه بازاریابی از طریق ایمیل. که اهرمی برای شرکت خیالی من فراهم می کند.

۵- در مورد کانال های توزیع آنها تحقیق کنید

توزیع نحوه ارائه رقبا یا محصولات خود به مشتریان یا مشتریان است. این “مکان” در ۴ PS بازاریابی (آمیخته بازاریابی).

برای برخی از شرکت ها ، توزیع ساده است. شاید آنها تمام محصولات یا خدمات خود را مستقیماً به مصرف كننده بفروشند (DTC) در وب سایت خود ، در فروشگاه های خرده فروشی یا خانه به خانه. این معمولاً در مورد محصولات و خدمات دیجیتال وجود دارد.

برای دیگران ، توزیع می تواند پیچیده باشد. ممکن است عمده فروشان و خرده فروشان متعددی درگیر شوند و زنجیره های تأمین عظیمی نیز در آن شرکت کنند.

خوشبختانه ، اینجا نیازی به عمیق شدن نیست. شما فقط نیاز به یک دیدگاه سطح بالا در مورد چگونگی توزیع محصولات (محصولات) یا خدمات (رقم) رقیبان خود به مصرف کنندگان دارید.

چطور می توانید این کار را انجام دهی؟

ابتدا نگاهی به وب سایت های آنها بیندازید. آیا می توانید مستقیماً محصول را از آنجا خریداری کنید؟ در این صورت ، آنها مستقیماً به مصرف کننده تبدیل می شوند (DTC) کسب و کار. این مورد MailChimp است.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

برای برخی از شرکت ها ، مانند MailChimp ، کاملاً واضح است که وب سایت آنها تنها کانال توزیع آنها است. این مورد در مورد بیشتر محصولات دیجیتال وجود دارد.

برای دیگران ، ارزش دارد که سریعاً در جستجوی Google محصولات یا خدمات آنها بگردید تا ببینید آیا می توانید آنها را از خرده فروشان دیگر نیز خریداری کنید. این همچنین می تواند در مورد موقعیت و بازار آنها بیشتر به شما بگوید.

به عنوان مثال ، یک مارک لوازم آرایشی مانند Cowshed را انتخاب کنید.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

از نتایج جستجو مشخص است که آنها می فروشند DTC، اما همچنین می توانید محصولات آنها را از خرده فروشانی مانند جان لوئیس و LookFantastic.com تهیه کنید. این نه تنها به شما در مورد توزیع ، بلکه موقعیت آنها نیز می گوید. هر دوی آنها خرده فروشی های سطح بالایی هستند ، بنابراین واضح است که آنها محصولات برتر را می فروشند.

۶٫ در استراتژی های ارتباطی فرو بروید

هدف اصلی شما در اینجا یافتن و لیست دارایی های متمایز رقبا یا “کد مارک” است که افراد با آنها مرتبط می کنند. اینها می توانند:

 • آرم ها
 • رنگ های مارک
 • طلسم ها
 • شعارها
 • قلم ها

یا فقط در مورد هر چیزی که آنها به طور مداوم در ارتباطات خود استفاده می کنند.

Mailchimp اینجا کار بزرگی انجام می دهد. آرم آنها – میمونی با زمینه زرد – کاملاً نمادین است. این میمون که فردی نام دارد ، طلسم رسمی آنها نیز هست و حتی مخصوص خودش را دارد صفحه طرفداران. همانطور که از این تبلیغات فیس بوک مشاهده می کنید MailChimp به طور مداوم از این دارایی های متمایز در بازاریابی خود استفاده می کند:

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

شما در بازاریابی برنده می شوید زمانی که افراد برند شما را تشخیص دهند حتی اگر آرم شما را بردارید. به همین دلیل است که باید ۲-۴ دارایی مشخص در بالای آرم خود داشته باشید.

الگوی تجزیه و تحلیل رقابتی ما شامل ردیفهایی برای ضبط کانالهایی است که هر رقیب بر آنها تسلط دارد و کلیت کاستی های ارتباطی. مگر اینکه در حال حاضر در بازی باشید ، ممکن است نیاز به استفاده از ابزارهای مختلف با ارائه این اطلاعات مدتی طول بکشد.

برای پر کردن همه این اطلاعات به یک باره تحت فشار قرار نگیرید ، به هر حال با گذشت زمان تجزیه و تحلیل رقابتی خود را با اطلاعات جدید و بهتر به روز می کنید.

مثلاً با سئو، می توانید به سرعت ترافیک جستجوی ارگانیک رقبا را در Site Explorer بررسی کنید:

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

اما این تمام داستان را روایت نمی کند.

با تجزیه و تحلیل بیشتر در مورد ترافیک ارگانیک Mailchimp ، به این نتیجه رسیدم که آنها یک مارک تجاری واقعا قوی دارند و اکثریت قریب به اتفاق ترافیک ارگانیک آنها از کلمات کلیدی مارک دار است. اگر نگاهی به تصویر بالا بیاندازید ، تخمین ترافیک آلی آنها در آمریکا ۲ است۵ میلیون یک ماه. اما پس از حذف بیشتر کلمات کلیدی مارکدار آنها ، ماهانه به ۱۲۵k کاهش می یابد.

عکس نحوه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی (الگو گنجانده شده است)

صفحات MailChimp با بیشترین بازدید بدون مارک ، از طریق گزارش Top Pages در Site Explorer.

همچنین واضح است که Mailchimp مخاطبان گسترده ای را هدف قرار می دهد ، بنابراین باید فقط بازدید از محتوای مربوط به بازاریابی از طریق ایمیل را در نظر بگیریم. ساده ترین راه برای انجام این کار وجود فیلترها در داخل است صفحه های برتر گزارش. به عنوان مثال ، ممکن است ما انتخاب کنیم که ترافیک را از کلمات کلیدی غیر مرتبط با بازاریابی از طریق ایمیل حذف کنیم یا فقط URL هایی حاوی کلمه “ایمیل” داشته باشیم.

با این حال ، اکنون برای پر کردن همه این اطلاعات عجله نکنید. هدف در اینجا دستیابی به یک دیدگاه سطح بالا است ، که به معنای تجزیه و تحلیل ترافیک جستجوی ارگانیک و پولی ، رسانه های اجتماعی ارگانیک و پولی ، تبلیغات نمایشی ، YouTube ، رسانه های کسب شده ، خبرنامه ها ، حمایت های پادکست ، هر نوع بازاریابی گسترده مانند تلویزیون یا بیلبوردها و غیره.

هدف شما در اینجا ایجاد برنامه برای هر کانال بازاریابی نیست ، بلکه استفاده از آنچه رقبا انجام می دهند برای کمک به شما در تنظیم یک استراتژی کلی بازاریابی است.

اگر می خواهید بیشتر به سئو جنبه های مختلف ، نگاهی به تحلیل رقابتی متمرکز بر SEO ما بیندازید.

۷٫ مقداری خرید شبح انجام دهید

بهترین راه برای ارزیابی محصول و تجارت کسی این است که مشتری او شوید. این دقیقاً همان کاری است که ما در اینجا انجام خواهیم داد.

کل مراحل خرید را مرور کنید

محصول یا خدمات آنها را بخرید و به درستی از آنها استفاده کنید. این می تواند به معنای افزودن چیزهایی به سبد خرید آنلاین شما ، خرید در یک فروشگاه آجر و ملات ، سفارش سرویس یا ترکیبی از همه چیز باشد.

روند کار روان بود؟ آیا با مشکل یا مانعی روبرو شدید؟ آیا کاری وجود دارد که آنها به خصوص خوب انجام دهند؟

تاکتیک های فروش آنها چیست؟

آیا آنها سعی کرده اند محصولات بیشتری به شما بفروشند یا به چیز گران تری ارتقا دهند؟ آنها چطور این کار را کردند؟ آیا تخفیف می دهند؟ آیا آنها بعد از مشتری شدن شما سعی در فروش بیشتر شما دارند؟

پاسخ به این سوالات هم برای تیم های بازاریابی و هم برای فروش بسیار ارزشمند است.

خدمات مشتری آنها چگونه است؟

من در صنعتی کار کردم که داشتن پشتیبانی زنده دوستانه و آگاهانه یک پیشنهاد فروش بی نظیر بود. این امر به رضایت مشتری ، حفظ آن کمک کرد و حتی باعث تغییر چشم اندازهای بلاتکلیف شد.

بنابراین ، چند سناریو ارائه دهید و خدمات مشتری رقبای خود را آزمایش کنید.

سالهاست که از Mailchimp استفاده می کنید ، این جایی است که آنها فضای زیادی برای پیشرفت دارند. پشتیبانی بسیار محدود و گاهی اوقات برای طبقات رایگان کاملاً در دسترس نیست و حتی در برنامه های پولی نیز محدود است. منصفانه است که بگوییم پشتیبانی subpar استاندارد سازمانهای بزرگتر است.

روند پردازش و حفظ مشتری چگونه است؟

این برای برخی از محصولات بی ربط خواهد بود. اگر یک بطری سس گوجه فرنگی در فروشگاهی خریداری می کنید ، Heinz قصد ندارد با شما تماس بگیرد تا مطمئن شوید از محصول آنها به درستی استفاده می کنید ، ایده های دستور العمل برای شما ارسال نمی کند یا برای خریدهای بعدی تخفیف ارائه می دهد.

اما برای محصولاتی مانند Mailchimp مهم است. رقیب چه کاری انجام می دهد تا مشتریان به طور مداوم برگردند؟

۸٫ انجام الف SWOT تحلیل و بررسی

سرانجام وقت آن است که همه داده ها را با هم جمع کنیم. ما یک کار آسان را انجام خواهیم داد SWOT تجزیه و تحلیل برای آن برای اطمینان از اینکه در یک صفحه هستیم ، در اینجا تعریفی از SWOT تحلیل و بررسی:

آ SWOT تجزیه و تحلیل یک مرور کلی از نقاط قوت ، ضعف ، تهدیدها و فرصت های شرکت شما است.

به جای اینکه بسیاری از نظریه ها را پوشش دهیم ، بیایید همه چیز را ساده نگه داریم و نگاهی به آنچه برای شرکت نرم افزاری خیالی بازاریابی ایمیل خود ارائه کردم ، بیاندازیم:

نقاط قوت نقاط ضعف فرصت ها تهدیدها
تنها تمرکز خود را بر روی بازاریابی از طریق ایمیل بگذارید -> سادگی برای کاربر نهایی مارک شناخته شده ای نیست. با تمرکز بر آنچه برای آنها مهم است هنگام قرار دادن محصول ، به دنبال SMB ها و وبلاگ نویسان باشید. پیگیری مشتریانی که از سیستم عامل های دیگر استفاده می کنند ممکن است نبردی سخت باشد. طول می کشد تا به یکی عادت کنید و ممکن است آنها به استفاده همزمان از محصولات بیشتری وابسته باشند.
محصولی قابل مقایسه با رقبا برای هزینه کمتر. بودجه بازاریابی قابل توجهی پایین تر. گزینه افزایش ایمیل را کاوش کنید
قابلیت تحویل به عنوان یکی از ویژگی ها.
پشتیبانی زنده برای هر کسی در دسترس است. رقبا فاقد ادغام هستند. ما یک تیم انعطاف پذیرتر داریم -> فرصتی که اولین نفر در بازار هستیم و تغییرات نظارتی بالقوه آینده را منعکس می کند GDPR.
ارتباطات شخصی تر ابزارهای رایگان عالی با تقاضای جستجوی بالا بسازید.

برای شفاف سازی هرچه بیشتر موارد ، در اینجا توضیحات رسمی در مورد آنچه باید هر ستون داشته باشد آورده شده است:

نقاط قوت: مزایای تجارت یا محصول نسبت به رقبا
نقاط ضعف: معایب تجارت یا محصول نسبت به رقبا
فرصت ها: عوامل بیرونی که تجارت می تواند از مزایای خود استفاده کند
تهدیدها: عوامل بیرونی که می تواند مشکلی را برای تجارت ایجاد کند

آ SWOT تجزیه و تحلیل به شما امکان می دهد تا تمام اطلاعات را در یک قالب قابل فهم جمع کنید.

افکار نهایی

تجزیه و تحلیل رقابت یک م anلفه مهم برای ایجاد یک استراتژی عالی بازاریابی است. با این حال ، این یک بار نیست ، من توصیه می کنم که هر ساله با بازگشت خود و رقبایتان و بازاریابی ، دوباره برگردید و آن را تازه کنید.

نکته اصلی این است که یافته های خود را عملی کنید. زیرا اگر تحقیقات بازار خود را اشتباه انجام دهید ، هم روی استراتژی بازاریابی و هم تاکتیک های شما تأثیر می گذارد.

سوالی دارید؟ پینگ من توییتر.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *