ساختار داده چیست؟ و چرا باید آن را اجرا کنید؟

ساختار داده چیست؟ و چرا باید آن را اجرا کنید؟

داده های ساختاری یک روش استاندارد برای ارائه اطلاعات در مورد یک صفحه وب است. این به موتورهای جستجو مانند Google کمک می کند تا محتوای شما را بهتر بفهمند.

اما چه فایده ای برای شما دارد و چگونه آن را پیاده سازی می کنید؟

بیایید وارد آن شویم!

داده های ساخت یافته چگونه به شما کمک می کنند سئو

اول از همه ، داده های ساختار یافته عامل رتبه بندی نیستند. این به شما کمک نمی کند مستقیماً در Google رتبه بالاتری داشته باشید. با این حال ، فواید زیادی دارد. ما بر روی چهار مورد مهم تمرکز خواهیم کرد:

  1. نتایج غنی بگیرید
  2. وارد نمودار دانش Google شوید
  3. جستجوی معنایی را پشتیبانی کنید
  4. از E ‑ A-T خود پشتیبانی کنید

۱٫ نتایج غنی بگیرید

نتایج غنی نتایج جستجوی بهبود یافته بصری با اطلاعاتی هستند که از داده های مربوط به ساختار استخراج شده اند. رایج ترین نوع نتایج غنی ، قطعه های غنی مانند این موارد است:

عکس ساختار داده چیست؟ و چرا باید آن را اجرا کنید؟

این موارد اغلب می توانند باعث افزایش نرخ کلیک و افزایش بازدید ارگانیک به صفحات شما شوند.

۲٫ وارد نمودار دانش Google شوید

نمودار دانش Google یک دانش بنیان از موجودیت ها و روابط بین آنها است. شما ، نام تجاری و محصولاتتان همه می توانند به نهادهایی تبدیل شوند که تأسیس شده و تحت تأثیر داده های ساختاریافته باشند.

مستقیم ترین پیامد ورود به نمودار دانش ، داشتن یک پنل دانش است که دید و اعتبار تجاری بیشتری را فراهم می کند:

عکس ساختار داده چیست؟ و چرا باید آن را اجرا کنید؟

جستجوی معنایی به جای مطابقت سنتی کلمات کلیدی ، بر معنای موجود در جستجوی جستجو متمرکز است. هنگامی که شما به جستجوی چیزی به اندازه این مبهم می پردازید ، Google چگونه می تواند نتایج عالی را بدست آورد:

عکس ساختار داده چیست؟ و چرا باید آن را اجرا کنید؟

از آنجا که داده های ساخت یافته به Google کمک می کند تا صفحات شما را بهتر بفهمد ، بنابراین ممکن است به آنها کمک کند تا در جستجوی جستجوی مرتبط تر ظاهر شوند.

۴٫ از E ‑ A-T خود پشتیبانی کنید

E ‑ A-T مخفف تخصص ، اقتدار و اعتماد است. این سه مورد “آنچه گوگل در یک صفحه وب به دنبال آن است” می باشد. با استفاده از داده های ساختاری اطلاعات Google در مورد وب سایت ، محتوای آن و نویسندگان آن تغذیه می شود و ارزیابی E ‑ A-T شما آسان تر می شود.

نشانه گذاری طرح ، سنگ بنای داده های ساخت یافته

داده های ساخت یافته باید با یک قالب خاص مطابقت داشته باشند. همانطور که در مورد هر زبان رایانه ای صدق می کند ، اگر می خواهید دستگاه ها آن را به درستی خرد کنند باید به یک نحو صحیح عمل کنید.

نشانه گذاری طرح برای ایجاد ساختار داده ها در وب چنین قالب شناخته شده جهانی را فراهم می کند.

اگر می خواهم به موتورهای جستجو بگویم که نام کوچک من Michal است ، باید به دنبال نحوه یادداشت گذاری آن باشم. در جستجوی “نام” در واژگان schema.org من را به خاصیت daneName:

عکس ساختار داده چیست؟ و چرا باید آن را اجرا کنید؟

شما باید از این به شکل دقیق آن در کد خود استفاده کنید. با استفاده از تغییرات مانند FirstName، firstName، یا given_name کار نخواهد کرد استاندارد سازی کلید داده های ساخت یافته است و واژگان schema.org آن را فراهم می کند.

به عنوان مثال ، پرواز هواپیمایی: schema.org دارای یک واژه نامه است که می تواند نوع هواپیما ، دروازه عزیمت و حتی توصیف خدمات غذا را یادداشت کند:

عکس ساختار داده چیست؟ و چرا باید آن را اجرا کنید؟

این برای تئوری است. بیایید نگاهی به نحوه عملکرد همه اینها در وب سایت شما بیندازیم.

سه روش ساختاردهی داده ها

سه قالب اصلی وجود دارد که می توانید برای ساختاردهی داده ها در وب استفاده کنید.

JSON-LD

JSON-LD قالبی است که گوگل پیشنهاد می کند. همچنین اجرای آن ساده ترین است زیرا نیازی به “برچسب زدن” نیست HTML عناصر ، همانطور که در مورد سایر قالبهای داده ساختار یافته وجود دارد. در عوض ، شما اضافه می کنید JSON-LD به عنوان یک بلوک بزرگ کد که به Google می گوید ، “سلام ، در اینجا چیزهای اصلی است که باید در مورد موارد ذکر شده در این صفحه بدانید.”

در اینجا مثالی از یک نمونه بسیار ساده وجود دارد نشانه گذاری سازمان استفاده كردن JSON-LD:


این اسکریپت را می توان در هر نقطه از یا بخشی از شما HTML.

ریز داده ها

بر خلاف JSON-LD، جایی که داده های ساختاریافته در یک بلوک قابل هضم بزرگ قرار دارند ، میکرو داده ها در سراسر صفحه پاشیده می شوند تا محتوای سایت را هنگام علامت گذاری مشخص کنند.
در اینجا همان نشانه گذاری سازمان در بالا وجود دارد ، اما در قالب Microdata:

Ahrefs is a software company that develops online SEO tools and free educational materials for marketing professionals. Contact us at: support@ahrefs.com

همانطور که مشاهده می کنید ، همه موارد را همانطور که در صفحه نشان داده می شود ، علامت گذاری می کنید. این برای نشانه گذاری ساده مانند این خوب است ، اما مدیریت آن برای برنامه های پیچیده بسیار نامرتب و تقریباً غیرممکن است. مقداری سئو افزونه ها از Microdata برای تولید نشانه گذاری طرح شما استفاده می کنند و کار را برای شما انجام می دهند.

RDFa

RDFa مانند Microdata کار می کند. شما نشانه گذاری می کنید HTML عناصر موجود در صفحه ، به جای ارائه نشانه گذاری در یک بلوک بزرگ مانند JSON-LD. این احتمالاً کم استفاده ترین نحو طرحواره است ، اما هنوز هم گاهی اوقات با آن روبرو خواهید شد زیرا این همان چیزی است که برچسب های متا Open Graph Facebook بر اساس آن ساخته شده است.

در اینجا نحوه مشاهده همان نشانه گذاری سازمان با استفاده از RFDa آمده است:

Ahrefs Ahrefs is a software company that develops online SEO tools and free educational materials for marketing professionals. Contact us at: support@ahrefs.com

بنابراین ، هیچ چیز تفاوتی با Microdata ندارد. اما از کجا می دانید که همه اینها یک نشانه گذاری معتبر است؟

در حال آزمایش داده های ساخت یافته خود

هیچ شخص عاقلی بدون آزمایش آن کد را نصب نمی کند. قابل اعتماد و متخصص ابزار تست داده ساختار یافته، قطعه کد خود را وارد کنید یا آدرس اینترنتی، و ببینید آیا مارک معتبر است.

این همان چیزی است که من هنگام آزمایش قطعه Microdata به دست می آورم:

عکس ساختار داده چیست؟ و چرا باید آن را اجرا کنید؟

متأسفانه ، Google به زودی از این ابزار و فقط استفاده از این ابزار منسوخ خواهد شد ابزار آزمایش نتایج غنی باقی خواهد ماند. همانطور که از نام آن مشخص است ، این مورد بر صلاحیت شما برای دستیابی به نتایج غنی تمرکز دارد ، اما امیدواریم که Google در نهایت ویژگی های هر دو ابزار را ترکیب کند. طرح کلی همچنین یک ابزار جایگزین عالی است.

قبل از شروع به علامت گذاری مطالب خود

داده های ساختاری علم موشکی نیستند ، اما برای ورود به آنها ، مشخص کردن اولویت بندی و یادگیری نحوه استقرار آنها در مقیاس ، زمان لازم است. زیاد CMSو پلاگین ها اغلب از اساسی ترین نشانه گذاری خارج از جعبه مراقبت می کنند ، اما من می خواهم یک نکته را روشن کنم:

برای اکثر مردم ، روش مهمتری وجود دارد سئو وظایف بیش از استقرار طرحواره در وب سایت شما. ما اولویت بندی و پیاده سازی را در پست مارک اختصاصی طرح خود ارائه می دهیم ، جایی که همه چیزهایی را که باید در این مورد بدانید یاد خواهید گرفت.

داده های ساختاری فراتر از وب سایت شما

بدون استفاده از نشانه گذاری طرح ، می توانید به موجودی نمودار دانش تبدیل شوید. به این دلیل که نام تجاری و محصولات شما می تواند در هر کجای وب باشد.

با این حال ، فکر نکنید که به صفحه ویکی پدیا نیاز دارید فقط به این دلیل که اغلب به عنوان منبعی برای پانل های دانش استفاده می شود:

عکس ساختار داده چیست؟ و چرا باید آن را اجرا کنید؟

اول از همه ، وجود دارد بسیاری از منابع دیگر که گوگل از آن استفاده می کند. دوم ، گرچه مطمئناً میانبر برای تبدیل شدن به یک نهاد نمودار دانش است ، اما دستیابی به صفحه ویکی پدیا یک پروسه چالش برانگیز است. و در آخر اینکه ، Google فقط منبع توصیف را بیان می کند ، که بسیاری از پانل های دانش حتی آن را ندارند.

در واقع ، مگر اینکه پوشش رسانه ای گسترده ای در ویکی پدیا و ویکی داده، پانل دانش شما بسیار ساده تر خواهد بود:

عکس ساختار داده چیست؟ و چرا باید آن را اجرا کنید؟

نکته در اینجا این است که شما باید اطلاعات ثابت در مورد خود یا تجارت خود را منتقل کنید و همه آنها را به هم پیوند دهید.

بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات شرکت خود را در رسانه های اجتماعی ، سایر نمایه های شرکت مانند Crunchbase و وب سایت های معتبر در محل خود متحد کنید. سپس نقاط را با استفاده از وصل کنید sameAs خاصیت طرحواره. ما نشان می دهیم که چگونه در راهنمای طرح خود.

افکار نهایی

داده های ساختاری قدرتمند هستند ، اما بعید به نظر می رسد که یک داده باشند سئو اولویت بیشتر وب سایت ها. تقریباً همیشه موارد مهم دیگری وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنید.

همانطور که گفته شد ، اجرای طرح اولیه مانند نشانه گذاری سازمان یا شخص نسبتاً سریع و ساده است. شما احتمالاً می توانید در عرض چند دقیقه این کار را انجام دهید ، و می توانید با نحوه راهنمایی ما در نشانه گذاری طرحواره این کار را انجام دهید.

سوالی دارید؟ پینگ من توییتر.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *