جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

افراد بیشتری از هر زمان دیگر با صوت جستجو می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که این سوال روی لب همه باشد: “سلام گوگل ، چگونه می توانم برای جستجوی گفتاری بهینه سازی کنم؟”

این یک سوال عادلانه است ، اما آیا حتی ممکن است؟

در این پست ، یاد خواهید گرفت:

جستجوی صوتی جایی است که کسی به جای جستجوی متنی از صدای خود برای تعامل با موتور جستجو استفاده می کند.

این ممکن است واضح به نظر برسد ، اما قسمت مهم کمی در تعامل با یک موتور جستجو است. “سلام گوگل ، چراغ ها را روشن کن” نمونه ای از جستجوی صوتی نیست زیرا جستجو نیست. شما فقط به یک دستیار “هوشمند” فرمان صوتی می دهید. اگر از Google بخواهید از دفترچه تلفن خود با دوستانش تماس بگیرد ، این همان داستان است. شما در وب جستجو نمی کنید.

از طرف دیگر ، “سلام Google ، نزدیکترین کجاست عابر بانک؟ ” نمونه ای از جستجوی گفتاری است زیرا شما از Google ، یک موتور جستجو ، می خواهید وب را برای یافتن پاسخ جستجو کند.

جستجوی صوتی چقدر مورد استفاده قرار می گیرد؟

گوگل ایالت ها که ۴۱٪ بزرگسالان و ۵۵٪ نوجوانان روزانه از جستجوی صوتی استفاده می کنند. و طبق مایکروسافت اخیر نظر سنجی، اینها متداول ترین روش هایی است که مردم از دستیارهای دیجیتال استفاده می کنند:

 • ۶۸٪ جستجوی حقایق سریع
 • ۶۵٪ جهت را جستجو کنید.
 • ۴۷٪ جستجو برای مشاغل.
 • ۴۴٪ محصولات یا خدمات تحقیق

سه چیز در مورد جستجوی صوتی باید بدانید

قبل از اینکه در مورد چگونگی و اگر شما باید برای جستجوی صوتی بهینه سازی کنید ، باید چند نکته را بخاطر بسپارید:

 1. پاسخ Google در دستگاهها متفاوت است
 2. Google غالباً با قطعه ویژه به س questionsالات پاسخ می دهد
 3. Google معمولاً از صفحات با رتبه برتر پاسخ می گیرد

۱٫ پاسخ Google بین دستگاه ها متفاوت است

از گوگل نحوه تهیه خمیر پیتزا بر روی تلفن خود را بپرسید ، و پاسخ کاملا اساسی است.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

اما اگر همین مورد را در Google Home بخواهید ، دستورالعملی برای شما انتخاب می کند.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

مطابق با این تحلیل از ۱۰،۰۰۰ مورد جستجوی Google Home ، ۴۰٫۷٪ از پاسخهای جستجوی صوتی از قطعه ویژه ارائه می شود.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

۳٫ Google معمولاً از صفحات با رتبه برتر پاسخ می گیرد

حتی وقتی Google پاسخ را از قطعه برجسته نمی گیرد ، معمولاً معمولاً از یکی از نتایج بالاترین رتبه به دست می آید. در واقع ، تقریباً ۹۱٪ از نتایج جستجوی صوتی از پنج صفحه برتر حاصل می شود.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

چگونه برای جستجوی گفتاری بهینه سازی کنیم

در حال حاضر ، هیچ راهی وجود ندارد که ببینید چند نفر به صورت صوتی کلمه کلیدی خاصی را جستجو می کنند. Google این داده ها را به ما نمی دهد و در ابزار تحقیق کلمات کلیدی شخص ثالث وجود ندارد. اما آنچه که ما می دانیم این است که فناوری جستجوی صوتی هنوز کاملاً ابتدایی است و ما بیشتر محدود به استفاده از جستجوی صوتی برای س questionsالات ساده هستیم ، مانند:

 • چه موقع دویدن اختراع شد؟
 • سالن ورزشی چقدر فاصله دارد؟
 • چه مقدار پودر پروتئین زیاد است؟
 • عینک شنا را از کجا می توان خرید؟
 • چه تعداد است LA تناسب اندام خیابان ۷۹ ام؟

به همین دلیل ، جستجوی صوتی سئو بیشتر در مورد پیدا کردن ، پاسخ دادن و بهینه سازی برای س relevantالات مربوطه است که ممکن است افراد بپرسند.

بیایید نحوه انجام این کار را بررسی کنیم.

 1. یک نمایه Google برای کسب و کار من دریافت کنید
 2. س theالاتی را که مردم می پرسند پیدا کنید
 3. تصمیم بگیرید که آیا و از کجا پاسخ دهید
 4. به سوال پاسخ دهید
 5. اطمینان حاصل کنید که صفحه سریع بارگیری می شود
 6. تعداد بیشتری بک لینک با کیفیت بالا دریافت کنید
 7. نشانه گذاری طرح را اضافه کنید

۱٫ نمایه Google برای کسب و کار من دریافت کنید

افراد احتمالاً س questionsالاتی را در ارتباط مستقیم با مشاغل شما می پرسند و بهترین راه برای بهینه سازی این س withالات رایگان است Google برای کسب و کار من (GMB) مشخصات. چرا؟ زیرا اگر کسب و کار شما در آنجا باشد ، Google معمولاً از اینجا پاسخ می گیرد.

به عنوان مثال ، بگویید که من می خواستم با سالن محلی خود قرار ملاقات بگذارم. اگر شماره را از گوگل بخواهم ، از شماره آنها است GMB مشخصات.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

اگر در روز انتصاب خود راهنمایی بخواهم ، آنها نیز از آنجا می آیند GMB.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

ولی GMB برای مواردی فراتر از جستجوهایی که مستقیماً با تجارت شما مرتبط هستند مهم است. برای انواع دیگر جستجوی محلی ، اگر مهمتر نباشد ، به همان اندازه است. به عنوان مثال ، اگر من از Google Home بخواهم بهترین رستوران محلی ایتالیایی را پیدا کند ، پیشنهادات بر اساس آن را می خواند GMB پروفایل ها

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

اما فقط داشتن نمایه نیست. شما همچنین باید برای کسب نظر و بهینه سازی لیست خود کار کنید. و قسمت مهمی از آن به روز بودن امور است.

بگذارید من با یک داستان واقعی چقدر اهمیت این مسئله را در خانه مته کنم

سال گذشته ، من از Google درخواست راهنمایی به مطب دندانپزشکی کردم. تقریباً ده دقیقه از پایان سفر من فهمیدم که گوگل مرا به مکان قدیمی خود می برد زیرا آنها هرگز مکان خود را به روز نکردند GMB آدرس پس از انتقال. تقریباً قرارم را از دست دادم.

۲٫ س questionsالاتی را که مردم می پرسند پیدا کنید

فراتر از Google برای کسب و کار من ، بهینه سازی جستجوی صوتی بیشتر درمورد ایجاد و بهینه سازی محتوا برای س questionsالات مربوطه است که افراد می پرسند. و به چند روش می توانید این موارد را پیدا کنید.

س questionsالاتی را پیدا کنید که قبلاً برای آنها رتبه بندی کرده اید

اگر سایت شما در حال حاضر از نظر سوالات پرطرفدار رتبه بالایی دارد ، این فرصت های کم بهینه برای بهینه سازی جستجوی صوتی است. چرا؟ زیرا Google بیشتر پاسخ های جستجوی صوتی را از یکی از صفحات دارای رتبه برتر می گیرد.

در اینجا نحوه یافتن این موارد آمده است:

Site Explorer> دامنه خود را وارد کنید> Organic Keywords> فیلتر کردن ۵ رتبه برتر> فیلتر برای کلمات کلیدی که شامل کلماتی مانند “چه کسی” ، “چه چیزی” ، “چه زمانی” ، “کجا” ، “چرا” ، “چگونه” و غیره است.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

س questionsالاتی را پیدا کنید که رقبا برای آنها رتبه بندی می کنند

اگر قبلاً برای س forالات رتبه بندی کرده اید ، احتمالاً به این دلیل است که قبلاً در جایی از سایت خود به این س answeredالات پاسخ داده اید یا حداقل بخشی از آنها را پاسخ داده اید. اما اگر رقبا برای س questionsالاتی که شما رتبه بندی نمی کنید رتبه بندی می کنند ، پس احتمالاً به این دلیل است که آنها به س questionsالاتی که شما پاسخ نداده اید پاسخ داده اند.

برای یافتن این موارد ، چند دامنه رقیب را در ابزار محتوای شکاف Ahrefs جای گذاری کنید ، سپس دامنه خود را در قسمت “اما هدف برای rank رتبه بندی نمی کند” در پایین قرار دهید.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

باید کلمات کلیدی را ببینید که دامنه های رده بندی در آن رتبه بندی می شوند ، اما اینگونه نیست. سپس می توانید کلمات کلیدی از نوع سوال را فیلتر کنید که شامل کلماتی مانند “چه کسی” ، “چه” ، “چرا” ، “چگونه” و غیره است.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

س otherالات دیگری پیدا کنید

همیشه س questionsالاتی وجود دارد که نه شما و نه رقبا رتبه بندی نمی کنید و می توانید این موارد را در Ahrefs ’Keywords Explorer پیدا کنید. فقط چند کلمه کلیدی “seed” مربوط به موضوع سایت خود را تایپ کنید ، سپس به بخش زیر بروید سوالات گزارش.

به عنوان مثال ، سایت ما در مورد است سئو، بنابراین ما از “سئو، “” پیوند سازی ، “و” تحقیق کلمات کلیدی “به عنوان کلمات کلیدی بذر.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

۳٫ تصمیم بگیرید که آیا و در کجا پاسخ ارائه دهید

اکنون که برخی از س relevantالات مرتبط و محبوب را پیدا کرده اید که مردم از Google می پرسند ، باید مکانی برای پاسخ به آنها پیدا کنید. از این گذشته ، اگر سایت در آن سایت موجود نباشد ، Google نمی تواند پاسخی را از سایت شما بخواند.

این فرایند اساسی است:

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

با توجه به اینکه احتمالاً در مرحله قبل س pleالات بالقوه زیادی برای پاسخگویی پیدا کرده اید ، ارزش دارد از کسانی که قبلاً رتبه بندی کرده اید شروع کنید. سپس می توانید به کلمات کلیدی بروید که رقبا برای آنها رتبه بندی می کنند و در آخر ، سایر کلمات کلیدی.

اجازه دهید روند کار را با جزئیات بیشتری ادامه دهیم.

آیا قبلاً به این سوال پاسخ داده اید؟

اگر قبلاً برای یک سوال رتبه بندی کرده اید ، احتمالاً قبلاً در صفحه رتبه بندی به آن پاسخ داده اید. به همین دلیل است که ما (در قطعه ویژه) برای سوال “چگونه شروع به بازاریابی وابسته کنیم” رتبه بندی می کنیم. راهنمای بازاریابی شرکت وابسته ما با یک لیست کوتاه از مراحل به آن پاسخ می دهد.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

و این سوال با تعریف کوتاه به سوال “بازاریابی وابسته چیست” پاسخ می دهد:

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

اگر این مسئله در مورد س yourال شما است ، در مرحله بعدی توصیه بهینه سازی را بررسی کنید.

آیا می توانید پاسخ را به یک صفحه موجود اضافه کنید؟

اگر قبلاً به این س answeredال پاسخ نداده اید ، ابتدا می خواهید بررسی کنید که آیا پاسخ دادن به آن در صفحه موجود منطقی است؟

به عنوان مثال ، ما برای سوال “وبلاگ نویسی مهمان چیست” رتبه بندی نمی کنیم ، زیرا در هیچ پست وبلاگ مربوطه به آن پاسخ نداده ایم. با این حال ، از آنجا که قبلاً پستی در مورد وبلاگ نویسی مهمان داشتیم ، منطقی است که پاسخ را در آنجا اضافه کنیم.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

فقط بدانید که حتی اگر افراد به طور بالقوه از طریق صدا به دنبال سالی باشند ، پاسخ دادن به آن همیشه منطقی نخواهد بود.

به عنوان مثال ، سوالی مانند “چگونه همه حساب های ایمیل را به نام من پیدا کنید” مطرح کنید.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

علی رغم اینکه سوالی پرطرفدار است ، منطقی نیست که ما در مورد یافتن آدرس های ایمیل به آن پاسخ دهیم زیرا ارتباطی با آن ندارد. تلاش برای جواب دادن در بند کفش فقط باعث گیج و از بین رفتن بقیه بازدیدکنندگان ما خواهد شد.

اگر مطمئن نیستید که پاسخ سوالی در صفحه متناسب است یا خیر ، “موضوع والدین” آن را در Keywords Explorer بررسی کنید. اگر این همان کلمه کلیدی اصلی صفحه شما باشد ، نشانه این است که این سوال در موضوع گسترده صفحه قرار دارد.

به عنوان مثال ، موضوع والدین برای “وبلاگ نویسی مهمان” “وبلاگ نویسی مهمان” است ، که کلمه کلیدی مورد نظر برای پست ما است:

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

شما همچنین می توانید بررسی کنید SERP بررسی اجمالی برای دیدن اینکه آیا صفحات مشابه صفحه شما از قبل برای این سوال رتبه بندی شده است یا خیر. اگر اینها باشد ، این نشانه دیگری است که نشان می دهد این سوال در زیر موضوع اصلی صفحه شما قرار دارد.

در اینجا می بینیم که بیشتر صفحات دارای رتبه برتر راهنمای گسترده ای برای وبلاگ نویسی مهمان هستند:

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

آیا منطقی است که به یک سوال در صفحه جدید پاسخ دهید؟

ایجاد صفحات جدید فقط برای جستجوی گفتاری به ندرت منطقی است ، اما در برخی مواقع س questionsالاتی درباره موضوعاتی پیدا می کنید که هنوز آنها را پوشش نداده اید. به عنوان مثال ، هنگامی که من در حال تحقیق درباره س questionsالات مربوط به پست ما در مورد بازاریابی اینفلوئنسر بودم ، “چگونه می توان اینفلوئنسرها را در اینستاگرام یافت

با توجه به نوع رتبه بندی صفحات این اصطلاح در Keywords Explorer ، احتمالاً منطقی نیست که به این س marketingال در راهنمای بازاریابی تأثیرگذار پاسخ دهیم. نوشتن یک راهنمای جدید به طور خاص در مورد چگونگی یافتن تأثیرگذاران اینستاگرام منطقی تر خواهد بود.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

۴- به س Ansال پاسخ دهید

ارائه پاسخ به س questionsالات ، چه در صفحه جدید و چه در صفحه موجود ، نسبتاً ساده است. فقط آن را به عنوان یک پاراگراف کوتاه یا لیست به صفحه اضافه کنید.

از کجا می دانید برای کدام فرمت استفاده کنید؟ س yourال خود را از گوگل بپرسید و به پاسخ آن گوش دهید. اگر یک پاراگراف کوتاه را خواند ، با آن همراه باشید. اگر لیست کوتاهی از مراحل یا ارسال گلوله را خواند ، با آن همراه باشید.

با این وجود ، باید چند نکته دیگر را هنگام نوشتن پاسخ به خاطر بسپارید.

آن را کوتاه و شیرین نگه دارید

شاید متوجه شده باشید که گوگل به ندرت پاسخ های طولانی را می خواند ، بنابراین باید موارد را کوتاه کنید. چقدر کوتاه؟ Google تعداد مشخصی نمی دهد ، اما یک مطالعه دریافت که میانگین پاسخ گوگل هوم ۲۹ کلمه است. بنابراین این یک رقم مناسب برای پارکینگ است.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

مطمئن شوید که خوب خوانده شده است

در سال ۲۰۱۷ ، گوگل گفت این درباره تکامل گفتار برای دستیار Google:

فهم یک جواب نوشتاری بد فرم بسیار آسان تر از یک پاسخ گفتاری بدون برنامه است ، بنابراین باید بیشتر اطمینان حاصل شود از درستی دستور زبان.

آیا این تأیید این است که صحت دستور زبان “یک عامل رتبه بندی” برای جستجوی صوتی است؟ به هیچ وجه ، اما مطمئناً به این مهم اشاره دارد.

آنها همچنین می گویند:

پاسخ های گفتاری باید تلفظ مناسب و عروضی داشته باشند.

در حالی که بیشتر کارها از طرف گوگل انجام می شود زیرا آنها در درجه اول در مورد پیشرفت فناوری تبدیل متن به گفتار صحبت می کنند ، داشتن محتوای دارای قالب بندی و نقطه گذاری هنوز مهم است. از این گذشته ، هر چقدر گوگل در تبدیل متن به گفتار تبحر داشته باشد ، پاراگرافهای طولانی بدون ویرگول و کلمات بسیار بزرگ همیشه بد به نظر می رسند.

۵٫ اطمینان حاصل کنید که صفحه سریع بارگیری می شود

این مطالعه دریافت که “به نظر می رسد PageSpeed ​​نقش اصلی در جستجوی صوتی دارد سئو، “همانطور که متوسط ​​نتیجه جستجوی صوتی ۵۲٪ سریعتر از متوسط ​​صفحه بارگیری می شود.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

با این حال ، توجه به این نکته مهم است که این داده ها از نوع همبستگی است و علت را ثابت نمی کند. فقط ممکن است این باشد که صفحات پر بار سریعتر در رده بالاتری قرار می گیرند زیرا سرعت صفحه یک فاکتور رتبه بندی است و Google معمولاً نتایج جستجوی صوتی را از صفحات موجود در پنج صفحه اول می گیرد.

در هر صورت داشتن صفحه بارگیری سریع برای آن مهم است سئو، و مطمئناً به شانس شما برای رتبه بندی در جستجوی صوتی آسیب نمی رساند.

بدون شک بک لینک یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی است. گوگل در صفحه خود درباره آنها صحبت می کند نحوه جستجو، و همچنین ما در مطالعه بیش از یک میلیارد صفحه بین پیوندهای وب سایت های منحصر به فرد و میزان بازدید جستجو همبستگی مثبت و خوبی پیدا کردیم.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

البته ، ما در اینجا در مورد جستجوی ارگانیک منظم صحبت می کنیم ، اما این مربوط به جستجوی گفتاری است به همان دلیل سرعت صفحه: Google به احتمال زیاد نتایج جستجوی صوتی را از صفحات با رتبه بالا می کشد.

درباره نحوه ایجاد پیوند در ویدیو و منابع زیر بیشتر بیاموزید.

https://www.youtube.com/watch؟v=3sF-m5LKCf4

۷٫ نشانه گذاری طرح را اضافه کنید

نشانه گذاری طرح (Schema Markup) کدی است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما را درک کرده و آن را در نتایج جستجو بهتر نشان دهند.

با توجه به این تعریف ، تصور اینکه در مورد بهینه سازی جستجوی گفتاری ممکن است کمک کند بی دلیل نیست. با این حال ، به نظر می رسد مطالعه از Backlinko خلاف این را نشان می دهد ، با ۶۳٫۶٪ از نتایج جستجوی صوتی که اصلا از طرحواره استفاده نمی کنند.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

اگرچه این ممکن است نتیجه گیری کلی باشد ، هنگام بهینه سازی انواع خاصی از محتوا برای جستجوی گفتاری ، نشانه گذاری طرح کاملاً مهم است.

به عنوان مثال ، این چه اتفاقی می افتد وقتی از Google Home بخواهید دستور العمل پیدا کند:

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

با “بله” پاسخ دهید ، و Google از شما می پرسد که آیا دوست دارید مواد اولیه یا مراحل آن را بخوانید.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

Google تمام این اطلاعات را از دستور آشپزی علامت گذاری در صفحه

اما فقط دستورالعمل هایی نیستند که طرحواره برای جستجوی صوتی مهم است. گوگل گاهی اطلاعات مربوط به رویدادها و انواع دیگر صفحات را نیز می خواند. به عنوان مثال ، وقتی از Google Home می پرسید جشنواره دانلود کجاست ، این پاسخ است:

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

Learn more in Google’s structured data docs, and our structured data guide.

Should you bother optimizing for voice search?

It’s clear that you can do things to optimize for voice search, but is it worth the effort? That’s a tough question to answer as it depends on your goals, but here are a couple of positives and negatives to consider.

۱٫ Ranking in voice search might not send you much traffic

Think about the questions you ask Google. If you’re anything like me, they’re probably simple things like:

 • What does [term] mean?
 • How do I make [food]?
 • Where is [event] taking place?
 • How do I fix [nuisance technological issue]?

You’ll notice that most of these things can be answered in a couple of sentences.

For example, I recently asked Google, “how do I turn off wifi calling on my iPhone?” and it responded by reading out this featured snippet:

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

The interesting thing here is that these kinds of searches are effectively dead ends. By that, I mean that searchers are unlikely to need or want more information.

Conclusion: ranking in voice search for these queries is unlikely to send much traffic your way.

۲٫ Ranking in voice search can improve brand awareness

It’s good to remind ourselves that traffic isn’t everything. There are other benefits to SEO, like brand awareness. And that’s true for voice search optimization, too. Whenever Google reads out an answer, it tells you where it comes from.

عکس جستجوی صوتی: راهنمای بدون مزخرف

Is this reason enough to optimize for voice search in itself?

Probably not, but it’s a nice added benefit.

۳٫ Ranking in voice search can help you reach more people

Yet another important thing to remember is that not every website exists to make money. Think about the websites of government bodies like the IRS. Most of their content exists to provide citizens with important information, so it’s crucial that they cater to the different ways people search—including voice.

For instance, imagine that someone asks where to mail a tax form, and Google reads out an answer. If that address is inaccurate or comes from a third-party, that’s not good.

Of course, you can argue that pulling voice search results from trustworthy sources is more Google’s responsibility than yours. While that is true, Google can’t pull an answer from your trustworthy page if it’s not there.

Final thoughts

Perhaps the most interesting thing about voice search best practices is this: it isn’t just good for voice search. It’ll also help you win featured snippets, land placements in ‘People Also Ask’ (PAA) boxes, and show up for some regular text searches.

Have questions? Ping me on Twitter.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *