این ۳ KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) به شما کمک می کنند بفهمید که چگونه کسب و کار شما به سمت اهداف خود پیش می رود.

در سئو در دنیا ، می توانید مقالاتی را پیدا کنید که در مورد ده ها اصطلاح KPI صحبت می کنند ، از جمله نرخ گزاف گویی ، زمان سکونت ، زمان حضور در صفحه و غیره.

در واقع ، معیارهای شایسته KPI اندک بوده و عملیاتی را که تعیین می کنید تعیین می کنند. شما باید اینها را درست دریافت کنید

در این مقاله ، من توضیح می دهم که در اینجا چه مواردی مفید است سئو KPI ها:

  1. SERP دید
  2. تبدیل های منتسب به ترافیک ارگانیک
  3. تبدیل های ترافیکی ارگانیک کمک شده

مناسب برای: هر وب سایتی
گره خورده است به: سهم بازار

SERP دید است سئو نسخه یکی از مهمترین KPI های بازاریابی: سهم صدا (SOV) این میزان نمایان بودن نام تجاری شما در بازار را اندازه گیری می کند.

این مهم است زیرا یک رابطه قوی بین وجود دارد SOV و سهم بازار به طور کلی ، بالاتر از شما SOV، سهم شما از پای بزرگتر است. و اینکه این یک معیار نسبی است ، آن را مناسب تر می کند KPI از رشد ترافیک آلی.

عکس این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

شما می توانید یک درک کاملاً خشن از SERP با مقایسه میزان ترافیک جستجوی ارگانیک تخمین زده شده با رقبا ، قابل مشاهده است. برای انجام این کار ، دامنه های خود و دامنه های آنها را در ابزار تجزیه و تحلیل دسته ای Ahrefs جای گذاری کنید ، سپس ستون ترافیک را بررسی کنید.

عکس این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

با این حال ، این اعداد معمولاً کج می شوند زیرا شامل ترافیک از کلمات کلیدی مارک دار هستند و رقبای شما برای آن رتبه بندی می کنند برای شما هیچ ارزش تجاری ندارند. به عنوان مثال ، اگر یکی از رقبای ما ابزار بازاریابی در شبکه های اجتماعی را ارائه دهد ، پس هرگونه ترافیک جستجو برای چنین موضوعاتی برای ما بی ربط است.

برای درک دقیق تر از SERP قابلیت مشاهده ، کلمات کلیدی که برای شما مهم هستند را در Ahrefs ’Rank Tracker جایگذاری کنید. توجه داشته باشید که اینها باید کلمات کلیدی اصلی باشند که مخاطب مورد نظر شما را برای جستجوی آن در بر می گیرد (به زحمت با دم بلند نروید).

عکس این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

از آنجا ، به تب Competitors Overview بروید و ستون Visibility را علامت بزنید:

عکس این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

خودشه. SERP دید بسیار خوبی است KPI برای همه زیرا شما بدون در نظر گرفتن مدل کسب و کار خود همیشه رقبای تجاری مستقیمی دارید.

۲٫ تبدیل منتسب به ترافیک ارگانیک

مناسب برای: هر وب سایت تجارت الکترونیکی یا تولید سرب
پیوند خورده: فروش

این یکی خیلی تعجب آور نیست. تبدیل های ارگانیک تنها هستند سئو KPI در این لیست که اکثر مشاغل از قبل اندازه گیری می کنند. اگر این شما هستید ، خارق العاده است ، اما باید چند کار انجام شود و هنگام استفاده از این داده ها به خاطر بسپارید:

اهداف اصلی تبدیل خود را هوشمندانه انتخاب کنید

نمونه های متداول اهداف وب سایت یا اقدامات تبدیل شامل بازدیدکنندگان از طریق پرداخت یا مشترک شدن در یک سرویس هستند. اینها کاملاً خوب است ، اما اگر افرادی به طور همزمان چندین چیز را بخرند ، ارزش آن را برای تجارت نشان نمی دهد.

بنابراین اگر برای یک فروشگاه تجارت الکترونیک کار می کنید ، افزایش میانگین مقدار سفارش برای بخش ترافیک ارگانیک احتمالاً بهتر خواهد بود KPI.

عکس این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

یا ، اگر می خواهید کمی پیشرفت کنید ، می توانید ردیابی کنید حاشیه ناخالص یا سود خالص به ازای هر بازدید کننده جستجوی ارگانیک.

اطمینان حاصل کنید که تجزیه و تحلیل شما به درستی تنظیم شده است

هنگام تنظیم Google Analytics یا هر نرم افزار تجزیه و تحلیل دیگری ، بسیاری از موارد ممکن است اشتباه باشد. من از هرکسی که بر اساس تجزیه و تحلیل تصمیمات بازاریابی می گیرد ، می خواهم بفهمد که چگونه داده ها جمع آوری و پردازش می شود.

بیشتر بیاموزید: ۱۳ خطای ردیابی Google Analytics (و نحوه رفع آنها)

نتایج را با یک دانه نمک بگیرید

صرف نظر از اینکه چقدر خوب است GA و انبار داده راه اندازی شده است ، داده ها هنوز هم توسط چیزهایی مانند مسدودکننده های تبلیغات کج می شوند ، روشی که Google به طور پیش فرض نسبت به انتساب می دهد (بیشتر در مورد بعدی KPI)، و غیره.

نکته مثبت و اصلی در اینجا این است که ما به طور معمول در مقایسه زمان داده ها را به همان شیوه منحرف می کنیم. این بدان معناست که تغییر نسبی در تبدیل ها باید با واقعیت مطابقت داشته باشد.

با این وجود ، اطمینان حاصل کنید که دوره هایی را مقایسه می کنید که منطقی است. به عنوان مثال ، اگر تجارت شما دارای نوسانات فصلی فروش است ، می خواهید نتایج سال به سال را مقایسه کنید.

عکس این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

۳٫ تبدیل ترافیک ارگانیک کمک شده

مناسب برای: هر وب سایت تجارت الکترونیکی یا تولید سرب
گره خورده است به: حراجی

فقط از این استفاده کن KPI اگر قبلاً از تبدیل استفاده می کنید KPI. این به طور موثر یک معیار پشتیبانی است که به مقابله با انتساب ناقص کمک می کند.

این مهم است زیرا مدل اسنادی پیش فرض “آخرین کلیک غیر مستقیم” در Google Analytics کاملاً نامناسب است. مشکل در انتساب ۱۰۰٪ اعتبار به یک کانال است. این مانند ستایش بازیکنانی است که فقط یک گل می زنند. دروازه بان ها و دفاع خیلی خوشحال نخواهند شد.

این از نظر تبدیل وب سایت شما به چه معناست؟

وب سایت شما احتمالاً ترافیک ارگانیک را در تمام مراحل سفر مشتری هدایت می کند. به عنوان مثال ، افراد ممکن است بر روی ده مقاله شما از Google قرار بگیرند و پس از کلیک روی تبلیغ جستجو یا هدف مجدد ، آن را تبدیل کنند. در این صورت ، می خواهید آن سهم اولیه جستجوی ارگانیک را ببینید.

در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

قابل اعتماد و متخصص تبدیل ها> کانال های چند کاناله> تبدیل های کمک شده.

ابتدا ، تبدیل اصلی خود را انتخاب کنید:

عکس این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

سپس یک پنجره برگشت (انتساب) مناسب انتخاب کنید. این تعداد روزهایی است که می خواهید قبل از تبدیل در نظر بگیرید.

عکس این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

اطمینان حاصل کنید که این کار را براساس چرخه فروش کسب و کار خود تنظیم کنید.

مثلا، B2B معمولاً باید طولانی ترین پنجره انتساب را داشته باشد زیرا طول فرایند تصمیم گیری قبل از تبدیل بیشتر از مثلاً خرید آنلاین لباس است. بنابراین ، با پنجره بازی کنید و بررسی کنید که چه کاری در تعداد تبدیل های کمکی انجام می شود.

سپس تنها چیزی که باقی مانده است مقایسه داده ها در طی دو دوره است:

عکس این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

شما یک نمای کلی از چگونگی مشارکت هر کانال در تبدیل ها و مقایسه بین دوره های تعیین شده دریافت خواهید کرد:

عکس این 3 KPI جستجوگرها را برای تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی پیگیری کنید

پس از پایان این کار ، می توانید با بقیه گزارش های چند کانال قیف نیز بازی کنید. شما می توانید ابزار مقایسه مدل را پیدا کنید ، که تنها گزارش موجود در آن است GA که به شما امکان می دهد مدل های دیگر اسناد را اعمال کنید. شما درک بهتری از نحوه کار هر یک از کانال های خود در طول سفر مشتریان خود خواهید یافت. بررسی این مقاله عالی برای یادگیری بیشتر

افکار نهایی

من اطمینان دارم که برای هر کانال به بیش از سه KPI نیاز ندارید. با این حال ، این بدان معنی نیست که شما نباید چیزهای دیگر را اندازه بگیرید.

پیگیری سایر معیارهای معنی دار که با KPI ارتباط دارند راهی برای ارزیابی روزمره شماست سئو کار کردن به عنوان مثال ، بهبود شما تقریباً غیرممکن است سئو KPI ها اگر موتورهای جستجو نتوانند صفحات شما را به درستی نمایه کنند.

بنابراین ، می توانید انواع بینش های عملی را از Google Analytics دریافت کنید ، آستانه هایی را تعیین کنید که کمپین های ایجاد پیوند موفقیت آمیز را تعیین می کند ، فنی را اجرا کنید سئو حسابرسی ، و غیره.

و یک چیز دیگر …

“داده محور” بودن چیزی است که به نظر می رسد بازاریاب های امروزی را دربرمی گیرد. اما درک اینکه چرا اتفاقی از آن می افتد GA یا GSC داده ها چالش برانگیز است زیرا بیشتر داده های کمی هستند. لازم است این نکته را بخاطر بسپارید و درک کنید که این داده ها هیچ جایگزینی برای صحبت با مشتری ، عقل سلیم و گاهی اوقات احساس روده نیست.

س questionsال یا KPI دیگری برای به اشتراک گذاشتن دارید؟ پینگ من توییتر.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *